Forum

Admin kullanıcı bel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Admin kullanıcı belgelerine ulaşamıyor

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@VeysiGumus)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Ağ üzerinde bulunan kullanıcılarımızın kendi belgeleri windows 2003 server üzerinde Belge diye bir klasör oluşturup paylaşıma açtım. Admin e de full yetki vermeme rağmen diğer kullanıcı belge klasörlerine giremiyorum. kullanıcı belgeleri Ad üzerinde gpo ile belge klasörüne yönlendirilmiş durumda.

Diğer kullanıcıların klasörlerini admin nin görmesini ve yedekleme yapması için ne yapmam gerekli acaba..

Veysi Gümüş

Gönderildi : 23/06/2009 20:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yönlendirmeyi folder redirection ile mi yaptınız.Eğer öyle ise userlar sadece kendi klasörlerine girerler.Administratorun ulaşması için ownerlığı alması gerkmektedir.

Ayrıca folder redirection için http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  makaleyi incelmenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 24/06/2009 01:53

(@fethiulusoy)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Bu benimde çok canımı sıkan 1 sorun ancak sahipliği almak daha büyük sorunlara neden oluyor. (asıl klasör sahibinin haklarının kaybolması gibi)

Ben bunun için 3. parti yazılımlara yönelmek durumunda kaldım. Mesela acronis ve genie back up bu tarzı yazılımlar ile bu klasörlerdei verileri de yedekleyebiliyor.

Gönderildi : 04/07/2009 13:32

Paylaş: