Forum

domain i etkileyen ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain i etkileyen yeni bir virüs

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşlar..

son zamanlarda domainde şöyle bir sorun zuhul etti. bazı makinalarda kulanıcı adı ile girerken "ağ konumlama hizmetleri" kapalı olduğundan kullanıcı oturumu açılamadı hatası alıyorum..aynı kullanıcıyla başka makinalara girebiliyorum yani profil oluşturuyor..dolayısıyla ad server da ve ad de bir sorun yok hepsi gayet net çalışıyor..ama bazı makinalarda ağ hizmetlerini bişi kapatıyor..lisanslo officescan kullanıyorum ama herhangi bişi bulmuyor yada uyarı vermiyor..dolayısıyla ne olduğunu anlayamadı...bu makinalarda makinayı domainden çıkarmaya çalışıyorum administrator hesabında.. ancak hiçbir hata vermeden bilgisayarlar kilitleniyor..oturumu kapat aç yapınca admin hesabında bile bilgisayarım/özellikler bilgisayar adı kısmında domaine ekleme yapma alanı pasif geliyor...makinayı düğmesinden açıp kapatınca orası tekrar aktif oluyor ama bi türlü makinayı domainden çıkarmama izin vermiyor..bu makinalar zaten domainden düşmüş durumda ama yeniden eklemem için önce workgroup a almam gerekiyor ama alamıyorum...şaştım kaldım bu şekilde 6 makina var format epey uzun sürecek çünkü epey bir program yükleyip ayarlama yapmam gerekiyor..

böyle bir sorunla karşılaşan oldumu yada çözüm için ne önerirsiniz....

Gönderildi : 11/06/2009 17:45

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

domainden makinayı çıkarmaya çalışken aldığım hata şu "generic host processeor for win32" geçerli bir uygulama değil hata raporu çıkıyor karşıma ve bu sebepten dolayı makinayı domainden çıkaramıyorum..makinayı domainden çıkarmam için herhangi bir dos komutu varmı...belki o şekilde yapabilirim...

Gönderildi : 11/06/2009 17:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

netdom remove %computername% /domain:contoso.msft /userd:administrator /passwordd:* Komut bu.

Client makinalarda Firewall varmı buyüzden dc ile iletşim kuramıyor sanırım,kurallarını kontrol edin.Aynı zamanda service pack ve update durumunu güncellmenizi öneririm.

Gönderildi : 11/06/2009 18:12

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler çok işime yaradı....

Gönderildi : 11/06/2009 19:43

(@SalihSoysal)
Gönderiler: 7
Active Member

Virüs programı olarak ne kullanıyorsun.Symantec virüslü gördüğü makinaları domainden düşürüyor.

Gönderildi : 14/06/2009 13:49

Paylaş: