Forum

Siteler Bir Aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Siteler Bir Açılıyor Bir Açılmıyor

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
797 Görüntüleme
(@UgurVolkan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sunucumda ki sitelere girerken sık sık "Internet Explorer Web Sayfasını Görüntüleyemiyor" hatası ile karşılaşıyorum.Sayfayı F5 tuşu ile yada yenile butonu ile birkaç kez yenilediğimde sayfalar açılmaya başlıyor.Bunun nedenini bir türlü bulamadım.Engin bilgilerinize ihityacım var.Şimdiden teşekkür ederim.

İşletim Sistemi :      Windows 2003 Server Standart Edition SP2
Makina :      Intel QUAD işlemci, 4 Gb Ram
Plesk Sürümü :      8,6
Hat :        3 Mbit(Havuz Değil)

Gönderildi : 31/05/2009 22:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kullandığınız browser nedir?Mozilla,IE vs. Sisteminizi antivirüs ve spy taramalarından geçirmenizi öneririm.Ayrıca kullanılan adsl modem de sayfa açılmadığı zman adsl veya link ışığı sönmektemi?

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 31/05/2009 22:44

(@UgurVolkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Kullandığım Browser ie7.Adsl de bir sorun olacağını sanmıyorum,çünkü sadece kendi sunucumda bu problem ortaya çıkıyor.Ayrıca farklı yerlerde de kontrol ediyorum yine aynı sorun oluşuyor.Teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/05/2009 22:50

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

bu sorunla bir defa karşılaştım.kendi bilgisayarım değil.arkadaşımın bilgisayarında bu sorun vardı.sorunun ortadan kalkması için dns ayarlarına girdik.dns ayarını otomatik ayarladık.ve en sonunda aşağıda bulunan bağlandığında göster diye(tam adını unuttum)bir ikon vardı.o ikonu boş bıraktık ve sayfalar açılmaya başladı..acaba sizdede böyle bir sorunmu vardı.yada biz böyle yaptık,öylemi çalıştı

Gönderildi : 01/06/2009 01:07

(@UgurVolkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.Ama ne yazık ki bahsettiğim sistem bir server.Yani dns değerlerini otomatik yapmak bir çözüm olamaz.Yinede ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/06/2009 02:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İlk postta belirttiğim gibi antivirüs ve antspy yazılımları ile taramayı yaptınız mı?Ek olarak Dns yapılandırması serverın ipsi şeklinde olmalı siz Dns ayarlarından forwarding kısmına gelip adsl modemin ipsini girermisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 01/06/2009 02:55

(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member

hocam internetle ilgili problem alt yapı sıkıntısından kaynaklanıyo olabilir. aynı problemle karşılaştım bi kaç gün önce. arayıp bilgi almanızda fayda var. herhangi bi virüs kaynaklı da olabilir. çalışma saatleri dışında yeni kurulmuş bi sisteme direk olarak modemi bağlayarak da bunu deneyebilirsin.

Gönderildi : 01/06/2009 03:56

(@UgurVolkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Antivirüs ve Spyware araçları ile tarattım fakat bir sorun bulunamadı.Dns ayarlarında bir sorun yok.Bugun Dc ile bir görüşücem sonucu buraya yazarım arkadaşlar.Yardımlarınız için Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 01/06/2009 16:16

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Clientlardada aynı problem yaşanıyormu? eğer yaşanıyorsa problem adsl modeminden kaynaklanıyordur. yaşanmıyorsa gene modemini değiştirip test etmeni öneririm.  ama problem dnsde gibi görünüyor

Gönderildi : 05/06/2009 01:16

Paylaş: