Forum

Folder redirection

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder redirection

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member
Konu başlatıcı

Folder redirection My documents yönlendirmesini bir sunucudan başka bir sunucuya yaptım. Yönlendirme başarıyla gerçekleşiti ancak Istemci makineler kapanırken hala belgelerim kısmı sanki eski sunucuda duruyormuşçasına orda eşitleme yapmaya çalışıyor. Tabi bulamadığı için de hata veriyor. Bu sorunumu nasıl çözebilirim...

Gönderildi : 21/05/2009 12:13

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

group policy üzerinden bu yönlendirme ayarlarını yapıyorsanız rsop.msc ile uygulanan policy nin etkili olduğuna bakın. ve oluşan logları paylaşın.

Gönderildi : 21/05/2009 15:37

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

verdiği hata ekranını paylaşır mısınız?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2009 16:56

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Eşitleme hatası veriyor...

Gönderildi : 21/05/2009 17:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kaç user için yapıyorsunuz ou bazlımı ? policyde folder redirection yapıp yolu \\serveradı\folder tarzında yönelendirme yapıyorsunuz değilmi?Ek olarak daha önceden offline files ve eşitlemesi açıkmıydı.

Ayrıca http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  makaleye gözatabilirsiniz

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 21/05/2009 21:14

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

policyde folder redirection yapıp yolu \\serveradı\folder tarzında yönelendirme yapıyorum. ama offline files ve eşitlemesi açık mı değil mi tam bilmiyorum nasıl kontrol edebilirim

Gönderildi : 22/05/2009 01:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Control panel / folder options / offline files tabında enable offline files işaretli ise offline files açık demektir.Burası açıksa kapatıp denyin.Ek olarak loglara düşen hata ve ekran görüntüsünü paylaşabilirmisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 22/05/2009 02:25

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

OK bi bakayım teşekürler

Gönderildi : 22/05/2009 10:51

Paylaş: