Forum

GPO'da Belirli Zama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO'da Belirli Zamanda .exe Çalıştırma

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
1,558 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

2003 veya 2008 Serverda hergün belirli bir saatte Domaimdeki kullanıcılarda bir .exe dosyası çalıştırmak istiyorum.Nasıl yaparım.

GPO'da user conf.-control panel settingd - preferences - Scheduled Tasks bölümünde yapmaya çalıştım fakat sonuç alamadım.Başka bir yöntem varmı,yada ben yaptığım işlemi eksikmi yaptım.Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 18/05/2009 14:05

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/98627.aspx

Gönderildi : 18/05/2009 14:30

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Bu işlemi yapabilmek için kullanıcılar .exe çalıştırma yetkisi olmalıdır, var mı?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2009 14:54

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet var.Fakat .exe çok önemli değişl burada.Mesela Calc.exe de olabilir.

Gönderildi : 18/05/2009 15:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Peki ne hatasi veriyor ya da loglara dusen hata varmi?Birde rsop.msc ile clientlari kontrol edin bakalim etkilendigi bir policy varmi?

Gönderildi : 18/05/2009 18:44

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Evet var.Fakat .exe çok önemli değişl burada.Mesela Calc.exe de olabilir.

Cemal Bey;

Postun başlığı exe çalıştırmak ama siz exe önemli değil diyorsunuz. Aksine  exe nin hangi exe olacağı çok önemli ve Mustafa Beyin dediği gibi kullanıcıların yetkisi var mı? Yada sizin tam olarak yapmak istediğiniz nedir? Exe den kastınız nedir? Özel bir program mı? Yapmak istediğiniz işlem hakkında daha ayrıntılı bilgi verirseniz size daha sağlıklı yardımcı olabilirz.

Calc.exe yi belirli aralıklarla çalıştırmak istiyorsanız zamanlanmış görevlere ekleyerek istediğiniz saatte çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 18/05/2009 20:03

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Pardon Hocam yanlış anlaşılma olmuş. .exe uzantılı derken sorunum üzerine şartlandığım için bu ifadeyi kullandım.Amacım uygulamaları Ad ortamında bulunan makinelerde belirli bir saatte uzantısı ne olursa olsun (bu .pdf te olabilir .xls de olabilir) çalıştırmak.Bunuda GPO ile yapabilirmiyim.Başlıkta bir hata olduysa özür dilerim.Sorunumu çözerken diğer yandanda öğrenmeye çalışıyorum.Bu sebeple böyle bir başlık yazdım.

Uygulamayı çalıştıracağım bilgisayarların .exe çalıştırma yetkileri var.Calc.exe'yide GPO'da zamanlanmış görevlerde denedim.Fakat olmadı.

Yanlış anlaşılma için tekrar özür dilerim.Kolay Gelsin.

Saygılarımla; 

Gönderildi : 18/05/2009 20:14

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur Hocam Merhaba;

Bir hata vermiyor.Sadece GPO'da bahsettiğim zamanlanmış görevler bölümünden denedim.Fakat Client'ta herhangibi tepki vermedi.gpupdate /force veya resetlemeler hepsini denedim ama yemedi.Loglara bakmadım yada rsop.msc yapmadım.Bakıp size bilgi veririm.İlginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 18/05/2009 20:36

Paylaş: