Forum

wink3 w2k8 upgrade

Bildirimler
Hepsini Temizle

wink3 w2k8 upgrade

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhab uzakmasaüstü kullanrak yükeseltmek istediğim DC mixed den native moda çekmek istediğimde dizin işlemi şu an meşgul diyor. Sorum ise şöyle bu hatayı uzakmasaüstü olarak bağlandığım için mi veriyor yoksa DC bir problem mi var ?

Event düşen kimlik :1308 kaynak: NTDS KCC

Mixed modadan Native geçerken verdiği hata "işlevsel düzey artılamadı. Hata : Dizin hizmeti meşgul"

Saygılarımla...

Gönderildi : 18/05/2009 13:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Hatanın Remote Desktop ile herhangi bir alakası yoktur.DC ile alakalı bir durum.AD site and services'i açıp NTDS Settings altındaki otomatik oluşturulan Connectionları Replicate Now yaparak tetiklermisiniz?Ek olarak NTDS Settings'e sağ klik Check Replication Topology'de yapıp sonra tekrar çekmeyi deneyin.

Gönderildi : 18/05/2009 14:31

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam dediğiniz gibi yaptım ama olmadı , Komutları çalıştırcada   http://www.resimupload.com/ds982619233_adsız.html  buradaki gibi bir hata alıyorum. Sorunu nasıl aşabiliriz. Aynı hata veriyor "dizin hizmeti meşgul " diyor. Evend larda şu bunlar var ;

even id : 2089
sources :NTDS Replication

even id : 1864
sources : NTDS Replication

Not: Site and services bir adet de additional DC var.

AD dizin meşgul hatası :

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 20/05/2009 13:22

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur bey linklerde sorunumuzun çözümü yok yada ben anlamadım yardımcı olurmusunuz.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 20/05/2009 20:27

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Peki dc de fsmo rolleri normal şekilde görüntüleyebiliyormusunuz.Ek olrak global catalog da kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 21/05/2009 02:08

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur  bey ;

Evet "netdom query fsmo " komutu ile de rollerin bir tek makina da olduğu gözlemliyorum. Ek olarak AD site and services ad dc sandığım ancak sonradan öğrendiğim kadarı ile öyle bir domain controller yok onu kaldırmam gerekiyor olabilir. Ancak onu da kaldırmak istediğimde cevap olarak "DCPROMO "  ile kaldırmamı istyyor ama öyle bir DC olmadağından dolayı onu kaldıramıyorum. NTDS bölümünü siliyim dediğimde ise karşıma 3 seçenek çıkıyor. resim:  Sorunun Site and services deki olmayan ama orada gözüken DC da olduğunu zannediyorum ve onu kaldırabilirsem DC yüksetibiliceğimide düşünüyorum. 🙂 Yardımlarınızı bekliyorum...

Kolay GELSİN

Gönderildi : 21/05/2009 10:53

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba

AD site ans serviceste sizin oratmaınzıda bulunan dc yada adcler görünmektedir.Eğer ortamda bulunmayan bir adc orada ismi görünüyorsa replikasyon sıkıntısı yaşanacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/30/ula-lmyan-additionel-domain-controller-in-active-directory-den-kald-r-lmas-ntdsut_3101_l-tools-with-metadata-cleanup.aspx  makaleyi inceleyerek ortamda bulunmayan yalnız ismi görenenleri silebilrisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 21/05/2009 21:01

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur bey ;

Sorunumuzu dediğiniz makale ile çözümledik. İlgniniz için teşekürler.  Yanlız bir sorum daha olucak w2k8 ADC kurarken IPV6 ile karşılşıyorum , makale deki gibi "No" deyip geçmek istememe rağmen geçemiyorum. Sebebi ne olabilir IPV4 statik olarak verildi ancak doğal olarak IPV6 statik değil. Ne yapmamı önerirsiniz...

Herkese çok teşekürler... 

Kolay Gelsin.......

Gönderildi : 22/05/2009 11:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aktif olarak kullandığınız Local Area Connection'ın özelliklerinden IPv6 seçeneğini kaldırın.

Gönderildi : 22/05/2009 12:04

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekürler Serhad hocam

Saygılarımla

Gönderildi : 22/05/2009 15:48

Paylaş: