Forum

The network path wa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The network path was not found

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,062 Görüntüleme
(@Beytullahakkaya)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar aşağıdaki sorunun aynısından şu an da başımızda mevcuttur bir fikri olan varsa yardımcı olurmu.

Win2003 server kurulu ağımda ağdaki bilgisayara erişmeye çalışınca aşağıdaki hatayı veriyor

Bilgisayarlardan herhangi birinde Start -> Run -> \\Bilgisayar-Adı veya \\Bilgisayar-IP dediğim zaman

\\Bilgisayar-Adı

The network path was not found

diye mesaj veriyor

The Network Places -> Entire Network -> Microsoft Windows Network -> Ağımız -> Bilgisayar-Adı üzerine çift tıkladığım zaman

Ağımızın Adı  

\\Bilgisayar-Adı is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this  server to find out if you have access permission.

The network path was not found.

Diye bir mesaj veriyor. Ben bu makinaya ping atamıyorum ama bu makina tüm ağa ulaşılabiliyor. (Regedit'ten LSA altındaki alan değil ona baktım).

Gönderildi : 14/05/2009 16:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

http://www.cozumpark.com/forums/thread/95235.aspx  incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 14/05/2009 16:39

(@Beytullahakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba

o verdiğiniz linki inceledim ama benim konuma çözüm olamıyor malesef. dhcp yi juniperim dağıtıyor dns im ise DC de juniperde de dns DC gsterilmiş durumda kullanıcıların login olması ilei ilgili bir sorunum yok sadece \\bilgisayar  yada \\ 192.168.0.11 gibi durumlarda erişemiyorum ama pc lere ve serverlar ping de atabiliyorum vnc ile yaa radmin ile bağlanabiliyorum

Gönderildi : 14/05/2009 17:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/832578  bu linke bakarmısınız.Ek olarak sıkıntı ne zman başladı juniperdan etkilenen bir sorun olabilr mi?

Keyifli çaışmalar

Gönderildi : 14/05/2009 17:29

(@Beytullahakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Aşağıdaki şekilde bir işlem yaptık ve sorunu çözdük teşekkürler.

Resolution

1. Run Registry Editor (regedit.exe), and check the following registry key:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]

2. Please find if the "TransportBindName" value exists. If either of them does not exist, create it. If either one is incorrect, change the data. The values should be like this:

Name: TransportBindName
Type: REGSZ
Value: \Device\

3. Under the same registry key, if you find the "SMBDeviceEnabled" value exists and is 0, it means Direct Hosting is disabled. You may change it to 1 to turn on it unless there are requirements that this should be disabled.

Name: SMBDeviceEnabled
Type: REG_DWORD
Value: 1

Gönderildi : 14/05/2009 21:08

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Geri bildirim icin tesekkurler.

Gönderildi : 15/05/2009 00:09

Paylaş: