Forum

ThinPrint kurulumu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ThinPrint kurulumu veya kullanımı hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,035 Görüntüleme
(@RamazanTuncbilek)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Windows Server 2003 R2 üzerinde Terminal Servisleri kullanmaktayız. Bazı istemciler belirli aralıklarla yazıcılarını göremediklerini veya baskı alamadıklarını söylüyorlar, spooler servisini restart edince düzgün çalışıyorlar. Bu sorun sürekli oluyor ama bütün kullanıcılarda değil. Forumda arama yaptığımda ThinPrint uygulamasının bu işi çözdüğü yazılmış ama ezbere gidip de ThinPrint almak istemiyorum.

ThinPrint uygulamasının kurulumu sırasında server tarafında ve client tarafında dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir ?

Varolan yazıcı sürücülerinin silinmesi mi gerekli ?

Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/05/2009 18:41

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba

Thinprint kurulumu ve config. gayet basittir ki zaten satın alacağınız firma size bu desteği verecek.

Thinprint'e ihtiyacınızı client ve sunucu sayısı olarak iyi analiz edin. Birde aynı analizi TS sunucularınızı win2008'e upgrade ettiğinizi düşünerek yapın. Eğer arada ciddi fark yok ise kesinlikle TS win2008 tarafını öneririm.

Hem Easy Print ile yazıcı sorunlarını aşmış olacaksınız, hemde diğer win2008 TS yeteneklerinden faydalanacaksınız.

Gönderildi : 12/05/2009 18:22

(@RamazanTuncbilek)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben satın almadan önce internetten demosunu indirip, kurup, deneyip edindiğim izlenime göre satın alıp almama kararını vereceğim. O yüzden şimdilik ThinPrint almak mı yoksa WS2008 upgrade mi daha mantıklı tam olarak bilemiyorum. Siz daha önce Thinprint kurdunuz galiba. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Mesela kullanıcılarımın dot matrix printerlarından fatura vb. şeyler yazdırıyorlar.Bir sıkıntı oluyor mu ?

Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/05/2009 15:39

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Hayır dotmatris ve fatura basımı için herhangi bir sorun yok.

Daha önce bahsettiğim bir yapı: http://www.cozumpark.com/forums/post/36944.aspx

Gönderildi : 14/05/2009 16:43

Paylaş: