Forum

Windows 11 Yazıcı P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 11 Yazıcı Paylaşımı Yeterli Bellek Yok Hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@ali-sahin)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Domain ortamında bulunan 2 tane windows 11 bilgisayarımdan bir tanesinde usb üzerinde bir yazıcı bağlı. Diğer bilgisayardan paylaşımdaki bu yazıcıya bağlanmak istediğimde yükleme tamamlanıyor dediği esnada "Yeterli Bellek Yok" uyarısı veriyor. Birçok yöntemi dedim ama çözemedim. Yardımınızı rica ediyorum.

Yapmış Olduğum İşlemler

• Yazıcı paylaşıma açıldı.
  • Güvenlik duvarları kapatıldı.
  • Gelişmiş İnternet Ayarları üzerindeki Dosya ve Yazıcı Paylaşımı ile Ağ Bulma ayarları etkinleştirildi.
  • Yazıcı diğer bilgisayara taşınarak 1 defa driver yüklemesi yapılarak çalıştırıldı.
  • Elle yazıcı eklenerek local port üzerinden ip bilgisi ile kurulmaya çalışıldı. 
  • Performans ayarlarından sanal bellek 2400-6000 olarak ayarlandı.
  • Grup ilkesi bölümünden kaynak tükenmesi ve algılanması ayarı disable yapıldı.
    Yazıcı Bellek Yok Hatası

Gönderildi : 28/12/2023 11:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Benzer bir konu var forumda onu bulup uygulayın, öncesinde yazıcı sürücüsünün w11 uyumu olup olmadığını araştırın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2023 22:20

Paylaş: