Forum

Windows 10 Geç Açıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 Geç Açılma Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
12.6 K Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,
Notebook ta kullanmış olduğum işletim sisteminin geç açılma sorunu var. Bios yüklendikten sonra siyah ekranda orta alt köşede daire yaklaşık 15-20dk dönüp duruyor. Bunu çok sık yapmıyor ama her bilgisayarı yeniden başlat dediğimde veya pc yi açma çalışmamın %40 ında bu bekleme durumunu yapıyor. İşletim sistemi windows 10 olduğu için diski söküp masaüstü pc ye taktım. Aynı sorun ondada devam ediyor.Bios u geçtik sonra; Şifre ekranına kadar gelme süresi yaklaşık 20dk. SSD yi m2 ssd ile değiştirdim (Acronis Clon) sorun yine aynı devam ediyor. sfc /scannow komutunuda çalıştırdım çözüm olmadı. Aynı sorunu yaşayan, başına gelen veya tavsiyesi olan var mıdır? (Yeni kurulum dışında)

Gönderildi : 05/10/2021 17:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Sizin seviyenizde mutlaka mevcut veya ayrı bir disk ile temiz kurulum deneyiniz bu sorunu anlamada alan daraltarak vakit kaybını azaltacaktır. Çünkü anlatımınız OS, OS loader ve disk table kaynaklı olabileceğine işaret ediyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/10/2021 21:23

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey Selamlar;
Yeni kurulumda programların baştan kurulması daha da önemlisi önceden girdiğim hatırlatıcı verilerin baştan girmek gözüme korkutucu geldiği için o işe girişmek istemedim. Bir umut çözüm arıyorum 😀 

Gönderildi : 06/10/2021 09:33

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Driver kaynaklı bir sorun olabilir. Notebook üreticinin kendi sitesinden bios update dahil tüm güncellemeleri geçmeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 06/10/2021 11:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Sonuçta çabalayarakta vakit kaybediyorsunuz. İyi durumda olmayan OS da ısrar etmemek lazım. Evet transfer sıkıcı, uğraştırıcıdır ama buna alışkanlık oluşturmak, yöntemler geliştirmek daha iyidir github vs webde bir çok uygulama için yazılan transfer app'leri bulunabiliyor. Kısıtlı kullanımı olmayanlarda 2-3 yılda bir OS'u yenilemek lazım. Sizin sorunun kolay bir çözümü yok maalesef ki önce uğraşıp analizlerle sorunun kaynağını netleştirmek gerekir o yüzden vakit kaybetmeyin yoksa ben formatla gitsinci tip değilimdir.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2021 12:42

Paylaş: