Forum

Windows 10-2004 gün...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10-2004 güncelleme sorunu hak.

4 Yazılar
4 Üyeler
8 Likes
2,116 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows 10-2004 güncellemesi geldi.

Güncelleme ekranında virüs programını (Trend Micro Apex One) kaldırmam gerektiği ile ilgili hata veriyor.

Virüs programını kaldırmadan bu sorun giderilemez mi?

image

Teşekkürler. 

Gönderildi : 29/05/2020 17:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu çok genel bir konu aslında, yani OS güncellemeleri için bu kadar acele etmeyin lütfen, sonuçta bunlar kritik güvenlik güncelleştirmesi değil, anında yüklemek zorunda değilsiniz. Merak ediyorsanız test makinesinde yükleyin. AV üreticilerinin bu yeni sürümler ile test etmeleri şart. Özetle AV veya monitoring agent, backup agent veya oyunlarınız vs mutlaka uyum sorunu olur. Eğer prod ortam ise lütfen biraz bekleyin.

Cevap, hayır, bu hata zaten açık bu AV uyumlu değil diyor, ya bu sürüme geçmeyin ya da AV yi kaldırın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2020 01:33

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Katılıyorum 2004 ile ilgili bir sürü sorun arkadaşlardan da duymaya başladık net'e de düşen oldukça fazla şikayet var. Üretici açıklamalarıda geliyor. Kurumlarda oturmadan bu tip büyük update'lere geçmemek lazım. Hakeza başta TrendMicro, AV üreticilerinin windows versiyonlarına göre duyuruları ve güncellemelerini mutlaka tarayın güncelleme planlamadan önce. Geçmiş her versiyonda yaşanan oldukça fazla problem var. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2020 00:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben 5-10 makinada geçtim. Bende geçiş sonrası aemon hatası aldım. Bunun sebebi ise Nod32 antivirus. Tüm makinalarda gelmedi tabiki. Daha önceki gerçişlerde yine başıma gelmişti. Antivirüsü kaldırıp tekrar kurdum sorun kalmadı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/06/2020 16:34

Paylaş: