Domain Oturup Açma ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domain Oturup Açma Hatası  

  RSS
Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Üye

Öncelikle Herkese Merhaba,

Malum uzaktan çalışıyoruz. Yeni bir PC aldım ve temiz bir kurulum yaptım. Cihazımı local admin ile VPN yaparak domaine aldım buraya kadar sorun yok. Hatta local admin ile VPN bağlıyken domaine aldığım yeni kullanıcı ile login de olabildim buraya kadar sorun yok. Fakat local admin hesabından oturumu kapattığım zaman daha doğrusu VPN bağlı değilken domain kullanıcı ile login olamıyorum. Ekte ki hatayı alıyorum. Tekrar local admin ile VPN yapıp, diğer kullanıcı ile bu hatayı aldığım domain kullanıcı ile giriş yapabiliyorum. Neden bu hatayı alıyorum nasıl çözebilirim?  Bu arada birkaç defa domainden çıkarıp tekrar aldım, farklı computer ismi ile de denedim, bir arada da tipik Bu NT istasyonu ile bir güven ilişkisi bulunamadı diye bir hata daha aldım. İnterneti de kesip denedim yapmadığım şey kalmadı sonuç başarısız. 

Client Windows 10 Pro 1909.04 (Lisanslı) 

 

  • IMG 20200531 160401
Bu konu 4 ay önce 4 defa Doğan TOPKAYA tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 31/05/2020 16:03
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye
Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Üye

@SerkanAtes Merhaba, bunların hepsini denedim. Form da gördüm zaten. Fakat hiçbiri çözüm olmadı. Teşekkür ederim yine de.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2020 16:33
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Normalde pc domaine join olduktan sonra offline olarakta oturum açmanız gerekmekte ancak, vpn tarafında domain join olduktan gerekli bilgiler domain ile client tarafında sağlandığından pek emin değilim.Eğer yapabilme şansınız varsa local network üzerinden user ile login olabilirseniz daha sağlıklı olacaktır onuda aşağıdaki şekilde test edebilirsiniz.

Local hesap üzerinde vpn bağlantısı kurun.

Rdp ile uzaktan erişebileceğiniz bir sunucu yada client varsa yeni açmış olduğunuz user ile login olun ve belli bir süre sonra log off olun.

Sonrasında vpn bağlantısını kesmeden kullanıcı değiştir seçeneği ile yeni açmış olduğunuz user ile login olun.

Yeni kullanıcı ile login olduktan sonra log off yapınız sonrasında local hesapta bulunan vpn bağlantısını keserek bilgisayarı yeniden başlatıp deneyiniz.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2020 17:34
Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Üye

@erdemyaglikara Erdem Bey, bu şekilde login olabildim. Şirkette ki bir sunucu üzerinde login oldum bu kullanıcı ile yine dediğiniz gibi vpn bağlantısını kesmeden evden login olmayı denedim login olabildim. Çok teşekkür ederim. 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2020 17:40
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Rica ederim geri dönüş teşekkür ederiz keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2020 17:43
Paylaş: