Forum

EDR Sunucusu Engell...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] EDR Sunucusu Engellenen Ayarlar (Server Üzerinden Bilgisayara Dosya veya Belge İndirme) Hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@mgul)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kullandığımız EDR program sunucular üzerinde ve kullanıcılar üzerinde bazı şeyleri engelledi. Bunu geri alamıyoruz.

Windows sunucumuz üzerinde kullanmakta olduğumuz Erp programımıza Rdp ile ulaşmaktayız.Bugüne kadar bu şekilde bir belgeyi örn:bir pdf belgesini kaydet diyip bilgisayar :C diski üzerinde oluşturduğumuz bir klasörün yolunu gösterek direk bu klasörün içerisine indirebiliyorduk.Bugün işlem yaptığımızda bilgisayar ve dolayısıyla bu oluşturduğumuz klasörü kayıt yolu olarak göremiyoruz buna bağlı olarak dosya indirme işlemini direk sunucu üzerine yapmaktadır

Nasıl düzeltebiliriz ?

Bu konu 3 yıl önce 3 defa Mustafa GÜL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/09/2021 15:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu konu çok defa soruldu gpo uygulanmıştır.

https://www.hakanuzuner.com/rdp-copy-and-paste-advanced-clipboard-redirection/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2021 15:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Konuyu bam başka bir içeriğe çevirmişsiniz.:) Doğal olarak ilgili yazılımdan yanlış policy basmışsınızdır hızlı aksiyon almak için uygulamanızın support'u ile görüşün derim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2021 15:48

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Evet hocam revizyon yapmak zorunda kaldım konu üzerinde.Sorunu şu şekilde çözdük dünkü yedeğe döndük ve sorunu gidermiş olduk 🙂

Gönderildi : 06/09/2021 16:44

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/09/2021 16:44

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Güzel sevindim.
Rica ederim.

Gönderildi : 06/09/2021 17:06

Paylaş: