Forum

OneDrive uninstall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OneDrive uninstall sonrası klasörlerde hata

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Updateler sonrasında Windows 11 yüklü cihazlarda kullanıcı farketmeden onedrive yükleniyor ve masaüstü, resimler, vs bazı klasörleri clouda taşıyor. Ayrıca masaüstü klasörlere path detayı için baktığımda C:\Users\Kazim\OneDrive\Desktop\ oalrak gözüküyorlar. One Drive uygulamasını uninstall ettikten sonra servis olarak kalmadığını ve taskbarda artık kalmadığınıda görmekteyim. Fakat dosyaların ve klaösrlerin path yolu eskiden olduğu dibi c:\Users\Kazim\Desktop olarak düzelmemiş durumdalar. Bu sorunun çözümü nasıl olabilir ve windows'un default değerlerine geri döndürebilirim?

Gönderildi : 23/09/2023 10:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Doğru kaldırma yöntemi

• Type C:\Users\<UserName>\OneDrive\Desktop on search bar, press Enter.
  • Then go to the path of OneDrive, right-click on Desktop folder and click Properties, click Restore Default on the Location tab.
  • Click Apply and OK.
image

Turn off, disable, or uninstall OneDrive - Microsoft Support

Bu durum için şunu deneyebilirsin ama ben denemedim;

1. Type Run in search bar, Enter. Then type regedit in Run box to open Registry Edit.
  2. Navigate to HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Common\Internet.
  3. Right-click on empty space to create a new DWORD (32-bit) Value. Rename it to OnlineStorage and change the value to 3.

106800-image.png

Then use the same steps to add the following in HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Common\General.

• SkipOpenAndSaveAsPlace (Value 1)
  • PreferCloudSaveLocations (Value 0)
  • SkyDriveSignInOption (Value 0)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2023 18:46

Paylaş: