Forum

İnternet Explorer Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Explorer Yönetici Olarak Başlatın Uyarısı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
776 Görüntüleme
(@mgul)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Şirket İçerisinde Nvr Kayıt Cihazımız mevcuttur bu cihazı internet explorer programı aracılığı ile erişerek kamera kayıtlarını ve canlı izleme yapıyoruz.Kendi bilgisayarımda Admin Yetkisinde bilgisayar bu erişimi sorunsuz bir şekilde yapıyor izliyor ve kayıt yapabiliyoruz.Domain üzerindeki bir client user yetkisindeki bir bilgisayardan deneme yapıyorum ilgili cihaza sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyorum izleyebiliyorum fakat kayıt kesip bilgisayara indirmek istediğimde "Lütfen Tarayıcınızı Yönetici Olarak Başlatın ve Tekrar Deneyin" uyarısı vermektedir.İnternet Explorer programı kısayolunda bulunduğu konuma erişerek Denetim kısmında yaptım kontrolde Tam Denetim yetkisi verildiği görünüyor fakat bu uyarıyı alıyorum yardımınızı rica ediyorum.

Hatalar ekte mevcuttur.

hata1
denetim

Gönderildi : 16/01/2020 09:37

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1616
Noble Member

Normalde bir ActiveX eklentisi yüklüyorlar. Bunu yüklemek içinde admin gerekiyor. Ancak yüklemeden sonra bir daha admin istemiyor. Kullandığınız DVR/NVR'ın markası nedir?

Uygulaması ile erişimi denediniz mi?

Gönderildi : 16/01/2020 09:50

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas

Cihazımız aşağıdaki gibidir.

UNV-NVR308-64R-B

Gönderildi : 16/01/2020 09:53

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1616
Noble Member

Daha önce bu cihaz ile karşılaşmadım. Ama kullandığımız NVR ve kullandığım diğer DVR'lar için  yukarıda yazdığım durum geçerli. Cihazın client yazılımı denediniz mi? diye sormuştum.

Hiç olmaz ise bir bat dosyası hazırlayıp client uygulamasını runas ile çalıştırırsız. Kullanıcı hesabında şifreyi bir kez yazıp kaydetmeniz yeterli.

runas /profile /savecred /user:hostname\localadminuser "C:\Program Files (x86)\DVR\DVRClient.exe"

Gönderildi : 16/01/2020 10:41

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas Konu şu an için iptal edilmiştir.

Gönderildi : 10/02/2020 15:00

Paylaş: