Forum

Edge HomePage Group...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Edge HomePage Group Policy

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
762 Görüntüleme
(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 10 21H1' de Edge' in HomePage sayfasını GPO ile değiştirmeye çalışıyorum ama bir türlü başaramadım.

güncel admx'i indirip import ettim.

"Configure Start Page" ayarlarını yaptım, kullanıcı policy i alıyor ama edge de bir değişiklik yok.

farklı birkaç admx daha buldum, computer ve users policy' lerde değişiklik yaptım ama bir türlü olmadı.

Denemelerimde herhangi bir hata almadım.

siz daha önce böyle bir çalışma yaptınız mı ?

Active Directory Sunucum Win2019 Std. tüm update leri yapılı.

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/09/2021 15:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Açıklamasını okuduysanız home page diğer bazı policy'lere bağlı çalışır. Ben denemedim bana açıkçası artık gereksiz geliyor bu tip aksiyonlar. Klasik iexplorer zamanında kalmış adetler, çünkü kullanıcı alışkanlıkları farklı birçoğu restore last session kullanıyor o taktir de homepage, quick link atamanızın bir önemi yok bir de problem çıkartıyorlar ve devam edecek gibi duruyor. Ör birkaç gün önce her seferinde uğraşmayayım diye users can override ölçeğinde search engine düzenledim o kadar fazla uğraştırdı ki düzgün çalışması için.
Bu arada bu policy'leri computer ile basın daha düzgün çalışıyor. Sürümler değiştikçe de güncellemek zorunda olacağınızı bilin mic. kendi sundukları değişsin istemiyor kısaca. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2021 23:47

Paylaş: