Forum

Adsl hızı düş&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adsl hızı düşüyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam üstadlar.Bi sorum olucak.4092 hızında internet bağlantımız var ama ben telekomun sitesinden hız testi yaptığımda değişik sonuçlar veriyor.Mesela bi bakıyorum 768 oluyo bi bakıyorum 356.Direk modemden bi bilgisayarla denedim o zaman sorun yok ama ne zman switch e bağlatım ağdaki bilgisayarlardan bakınca yine düşük görünüyor ve değişiyor.İnternetimizde haliyle yavaş.Ortamda domain yok workgroup.Virüs olabilir diye düşünüyorum ama o kadar pc yi taratmak biraazuğraştıracak.Daha basit bi öneriniz varmı.

Gönderildi : 15/04/2009 20:26

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Ortamda kullandığın Switchleri birer birer cıkarıp kendi bilgisayarla modemin arasına baglayıp dener misin? Ayrıca internet trafiğini denetleyen 3. party bir yazılım kullanabilirsin.

Gönderildi : 15/04/2009 20:37

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu an aktif şekilde çalışıyorlar.Akşam deneyecem artık.Peki program olarak ne önerirsiniz?

Gönderildi : 15/04/2009 20:40

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Öncelikle Networkü deneyen Ethereal Network Analyzer programını deneyebilirsin.

Gönderildi : 15/04/2009 20:53

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Selam üstadlar.Bi sorum olucak.4092 hızında internet bağlantımız var ama ben telekomun sitesinden hız testi yaptığımda değişik sonuçlar veriyor.Mesela bi bakıyorum 768 oluyo bi bakıyorum 356.Direk modemden bi bilgisayarla denedim o zaman sorun yok ama ne zman switch e bağlatım ağdaki bilgisayarlardan bakınca yine düşük görünüyor ve değişiyor.İnternetimizde haliyle yavaş.Ortamda domain yok workgroup.Virüs olabilir diye düşünüyorum ama o kadar pc yi taratmak biraazuğraştıracak.Daha basit bi öneriniz varmı.

Öncelikle Telekomu tel ile arayıp teknik detayları öğrenin daha sonra iç yapınıza müdahale ediniz.

Gönderildi : 19/04/2009 13:49

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun içerdeki bikaç pc deymiş.Tarama yaptım akşam.Şu an bi problem yok.Teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/04/2009 13:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Clientlara bulaşan antivirus tarzı wormlar broadcast yayın yaparak bazen adsl ve netwrokü meşgul ederek yavaşlatma.Sorununuzun düzelmesi güzel.Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 21/04/2009 15:08

Paylaş: