Forum

Office 2007 sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2007 sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Cözümpark portalı sakinleri herkese Selamûm Aleykûm nasılsınız.

Ben sorunum vista yüklü bir kullanıcımda bu aralar office programlarını çalıştıramıyor.normal olarak herhangi bir office 2007 programını başlatmak için tıklattığında task managerda çalışıyor gözüküyor ama sonra program yanıt vermiyor diyor. Meydana gelen hata ise belirtilen deneme.docx belgesi bulunamadı diye hata veriyor.Kaspersky ile tarattım ama virüs bulmadı.Office 2007 yi onarım yapınca açılıyor. Gizli dosyaları gösterdiğimde masaüstünde iki tane deskop.ini dosyasını görüyorum.

Kullanıcım daha önce flash bellek taktığını ve antivirüs programının virüs bulduğunu söyledi.Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Şimdiden herkesden Allah (c.c.) razı olsun.

Gönderildi : 09/04/2009 17:30

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba;

"Kullanicim daha önce flash bellek taktigini ve antivirüs programinin virüs buldugunu söyledi."     demesine kalirsak ne bir algilama yapmis olamayiz.

Yalniz bahsedilen sorun sadece virüs ile bagintimidir._?

Bu açidan  sistem daha önceden stabil bir sekilde çalisiyormuydu ? 

ccleaner benzeri programlarla sistemin üzerindeki gereksiz temp dosyalarini ve hatalari registry kayitlarini fix'liyebilirsiniz.

Sistem üzerinde çalisan virüs programinin log'larini kontrol ediniz.

Ek olarak bir de sistem yönetimindeki sistem log'larini kontrol ediniz . Herhangi bir event log düsmüsse iletiniz .

http://www.cozumpark.com/cpekip/public/HJTInstall.exe    raporunu da iletirseniz  daha net bilgi verebiliriz

Kolay Gelsin

Gönderildi : 09/04/2009 17:45

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

File G:\m\m.exe: deleted.

File G:\AMASYA İHL 2008-2009\AMASYA İHL 2008-2009.exe: deleted.

File G:\New Folder.exe: deleted.

File G:\ptmsq.exe: disinfected.

File G:\autorun.inf: detected virus 'Worm.Win32.Agent.mf'. User: FIMAR\OMER$, computer: localhost.

File G:\autorun.inf: deleted

virüs logu bu şekilde uğur abi şimdiden vereceğin bilgiler için teşekkür ederim.

Benim kafamı karıştıran iki adet deskop.ini dosyası olması

Gönderildi : 09/04/2009 18:52

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

"Meydana gelen hata ise belirtilen deneme.docx belgesi bulunamadı diye hata veriyor."  bu hatanın ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz?

Gönderildi : 09/04/2009 18:58

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Desktop ini'ler klasör özelliklerini içinde barındıran dosya'lardır.Bu şekilde iptal ederek görünmesini engelleyebilirsin.

Desktop ini fazla'lıklarından kurtulmak istiyorsanda http://support.microsoft.com/kb/330132/tr    burdan bilgi alabilirsin .

Benim makinada yaklaşık 10-15 adet var 🙂 eski backuplardan kalma total.. kafaya takıcak bir şey değil

Bunun Dışında ek olarak sistem takılan flash belleğin maşallağı var gayet temiz:)  Yasak'la flash bellek'leri

Kolay Gelsin

Gönderildi : 09/04/2009 19:49

Paylaş: