Vista'da Masaü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista'da Masaüstündeki her şey kayboldu  

RSS
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Merhaba Arkadaşlar;

Server 2003 standart r2 server üzerinde kurulu domain'a dahil bir Vista Client makinede masaüstünde bulunan tüm dosyalar kayboldu.Sadece başlat menüsü görünmekte.Makine normal çalışıyor.Users bölümünden kullanıcının belgelerim klasöründeki masaüstü klasöründe olması gereken dosyalar var.Fakat masaüstünde bunların hiç biri görünmüyor.Klasördeki bu dosyaları tekrar masüstüne kopyalamak istediğimdede kopyalama yapmıyor.Problem farklı.Pek rastlamadığım bir sorun.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 09/04/2009 13:57
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

XP deki gibi masaüstü sağ tuş simgeleri yerleştir/ masaüstü simgelerini göster tıklayıp denermisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 15:13
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Vistayı domaine nezaman dahil ettiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 16:17
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Vista 1 yıldır domaninde.Sorunsuz olarak çalışıyordu.Hala çalışıyor.Tek sıkıntı masaüstünün boş olması.Belgelerimden masaüstü klasörüne girdiğimde masaüstünde olması gereken dosyalar doğru bir şekilde çalışıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 16:25
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Dostum sorun onunla ilgili değil.Onu denedim.Bir sıkıntı yok orada.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 16:26
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Policyleri kontrol ettinizmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2009 03:08
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Sorunu çözebildiniz mi?

Virüs olduğunu tahmin ediyorum?

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2009 02:16
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Sorunum çözüldü arkadaşlar.Tüm denemelerime rağmen bir sonuç alamamıştım.Akşam kapattı sabah açtım.Server'i restart ettim.Sabah geldiğimde client'ta her şey normale dönmüştü.Sorun araştırıyorum.Nedenini bulabilirsem paylaşırım.Teşekkür ederim.

Kolay Gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2009 16:46
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Sorun çözüldü arkadaşlar.Server'i restart ettikten sonra her şey normale döndü.Sorunun neden kaynaklandığını bulabilirsem paylaşıcam.

Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2009 16:50
Paylaş: