Forum

Windows Vista DVD Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Vista DVD Yazma Sorunu

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@AlicanCAGIR)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkeze sorunum şu , windows vista home premium var elimde ama bilgisayarda ben bunu nero programı ile dvd yazmayı denedim kurmak için ama neroya dosyaları attığım zaman bir hata alıyorum SOURCES dosyası 2 GB daha büyük olduğundan dolayı diyor XP , 98 2000 fln işletim sistemlerinde UDF dosyası ile açalıbiliyor fln diyordu bende önemsemedim tamam dedim geçtip dvd yazmaya başladı ve bitti ama windows başlarken dvd ile boot etmiyor bios ayarları düzgün yani boot etme seçeneği şuanda cd durumunda ama dvd yi boot etmiyor sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler ...

Gönderildi : 19/03/2009 17:36

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Merak ettiğim bir iki konu var neroyu orjinalmi kullanıyorsunuz yoksa lisanssız mı bu hatayı lisanssız kullanıyorsanız bu yüzden vermiş olabilir ve 2gb daha büyük dosya olduğu için sadece bu kadarlık bölümünü yazmıştır büyük ihtimallede dosyalar bozulmuştur bu yüzden dvd'yi boot etmez.

Size tavsiyem neronun yerine kullanabileceğiniz free yazılımlar mevcut bunlarla bir denemeniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/03/2009 17:54

(@AlicanCAGIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgilendiğin için teşekkürler nero programım lisanslı durumda ve dosyaları aynen atmış durumda eksik durumda veya hasar görmüş dosyalar yok ...

Gönderildi : 19/03/2009 17:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

2 GB'dan daha küçük boyutlu dosyalarda bir problem yaşıyormusun?Kullandığın dosya sistemi nedir?

Gönderildi : 19/03/2009 23:10

(@AlicanCAGIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şuanda En Yüksek Boyutlu Dosya O Windows Vista Dosyaları Arasında Onun Altındakiler En Fazla 40 MB Zaten Ama Belirtiğim Dosya 2,27 GB Büyüklüğünde

Gönderildi : 19/03/2009 23:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ntfs dosya sistemindemi bilgileriniz.Farklı bir program ile yazmayı denermisiniz.

Gönderildi : 20/03/2009 20:57

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Herşeyden önce oluşturduğunuz DVD nin bootable olduğundan eminmisiniz? Çünkü işletim sistemi CD/DVD'leri için uygun bootable dosyasına ihtiyacınız var (ör: XP için *.WBT)

Dosyaları nereden alıp yazıyorsunuz?

Gönderildi : 20/03/2009 21:03

(@AlicanCAGIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgileniriz için teşekkürler. Uğur arkadaşım Ntfs dosya sisteminde vista dosyaları yerel disk d içerisinde , farklı bir program olarak hangi programı önerirsiniz .

Sehat arkadaşım XP için *.WBT demişsin Vista için nedir acaba söyeleyebilirsen bende dosyaların içine bakarım vista dosyaları yukarıda da söylediğim gibi yerel disk d içerinde dosyalar .

Gönderildi : 21/03/2009 00:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Alcohol programını deneyebilrsiniz.

Gönderildi : 21/03/2009 01:28

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

vista dosyaları yukarıda da söylediğim gibi yerel disk d içerinde dosyalar .

Bu dosyaları copy/paste yapmanız DVD'nin bootable olması için yeterli değil.

Aşağıdaki linklerde "Bootable Vista DVD"i nasıl oluşturacağınız anlatılıyor.

http://social.technet.microsoft.com/forums/en-US/itprovistadeployment/thread/b1269447-2a43-48cf-a68f-6d9f043fb9ff/

http://www.mydigitallife.info/2007/05/10/how-to-make-vista-bootable-dvd-with-wim-downloaded-files/

Gönderildi : 21/03/2009 12:43

(@AlicanCAGIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uğur arkadaşım alcohol programı CD yazma programı ben alcohol programını sanal cd sürücüsü fln oluşturmak için diye biliyordum .

Serhat arkadaşım vista dosyaları yerel disk d içerisinde ama copy paste yapmıyorumki nero programı ile dosyaları atıp yazmaya başlıyorum doğrusuda bu değilmi ? birde aşağıdaki linkler ingilizce ben ingilizceden anlamam ama türkçe bir makale bulabilirmisini acaba ilgileniriz için teşekkürler .

Gönderildi : 21/03/2009 14:24

Paylaş: