Forum

RDP ile, domain'dek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP ile, domain'deki bir bilgisayarda doğrudan program çalıştırmak.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,624 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Uzaktakı bir kullanıcının bilgisayarından, benim lokasyonda bulunan domain içindeki bir bilgisayardaki programı doğrudan nasıl çalıştırabilirim.

Normalde, uzak lokasyondan benim IP numarasına rdp ile ulaşınca, doğrudan server'a yönlendirme yapılmıştı (192.168.1.1) ve ben rdp kısayolu içine yazdığım program adı ve yoldan, server'da bulunan bir programı doğrudan çalıştırabiliyorum. Server login ekranını otomatik geçerek .(kayıtlı parola ile)

Ben yönlendirmeyi başka bir bilgisayara doğru yaptım ( 196.168.1.5 ), uzaktan erişim yetlkisi de verdim, fakat uzaktan rdp ile yapılan çağrılara,

rdp kısayolunda program adı ve ya yol da yazsam, uzaktaki rdp çağrısı ile doğrudan o bilgisayarda oturum açılıyor, istediğim exe çalışmıyor server'da olduğu gibi.

Bunu nasıl başarabilirim. (biraz karışık oldu ama )

Gönderildi : 19/03/2009 13:38

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sinan bey, attığınız linkleri önceden de incelemiştim ( çözüm orda yok malesef ).

Benim isteğim XP Pro kurulu bir bilgisayarda bunu gerçekleştirmek. Yani domaindeki bir klient'te program doğrudan çalıştırmak. Server 2003 üstünde sorunsuz çalışıyor, ama isteğim uzaktan kullanıcılar server dışında bir pc'de işlem yapmaları.

Gönderildi : 19/03/2009 14:34

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar ,

Serverda programınızın sorunsuz olarak çalıştığından bahsetmişsiniz peki bu exe'yi çalıştırmak için yüklemeniz gereken bileşenleri tam olarak yüklediniz mi(örn:crystal report,VFP10 vs..)

Gönderildi : 19/03/2009 15:28

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Kullanmis oldugun yazilimi 192.168.1.5 uzerine de kurdun mu ?

196.168.1.5'e rdp ile baglanip UNC path ile 192.168.1.1 uzerindeki programi duzgun calistirabiliyor musun ? (\\192.168.1.1\c$\program files\app\app.exe)

Gönderildi : 19/03/2009 16:02

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

192.168.1.1 (server) de kurulu olan programın aynısı, 192.168.1.5 IP'li bilgisayarda da kurulu ve sorunsız çalışıyor.

UNC path'teki bilgileri dolduruyorum.

AD'deki user ayarlarına da UNC path bilgilerine sadece bu doyayı çalıştır diye giriyorum yine olmuyor.

Resmen oturum açıyor pc, programı hiç görmüyor.

Server'de olupta, bu pc'de olmayan bir fonksiyon var sanırım, ve ya serverden bir yönlendirme eksik sanki.....

Bulamadım bir türlü...

Gönderildi : 19/03/2009 17:46

(@doganbayraktar)
Noble Member

Merhabalar ,

Serverda programınızın sorunsuz olarak çalıştığından bahsetmişsiniz peki bu exe'yi çalıştırmak için yüklemeniz gereken bileşenleri tam olarak yüklediniz mi(örn:crystal report,VFP10 vs..)

Tekrardan merhabalar,

Setupları tekrardan yüklemeyi deneyebilirmisiniz.

Gönderildi : 19/03/2009 18:49

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Tekrardan merhabalar,

Setupları tekrardan yüklemeyi deneyebilirmisiniz.

crystal report,VFP10

Bu iki program ne işe yarıyor, Yuklemedem bu tarz yazılımlar.

Açıklayabilirmisiniz lütfen.

Gönderildi : 20/03/2009 01:28

(@doganbayraktar)
Noble Member

Merhabalar,

Ben bu programları örnek olması için vermiştim crystal report zaten rapor alma programı VFP10 ise Foxpro'nun son versiyonudur.Ama bu önemli değil siz serverdan program ekle kaldırda ayrıntılı olarak hangi programlar yüklü olduğunu kontrol edin sonra makinada eksik olan yazılımları kurun.Sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 20/03/2009 02:13

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ben bu programları örnek olması için vermiştim crystal report zaten rapor alma programı VFP10 ise Foxpro'nun son versiyonudur.Ama bu önemli değil siz serverdan program ekle kaldırda ayrıntılı olarak hangi programlar yüklü olduğunu kontrol edin sonra makinada eksik olan yazılımları kurun.Sorununuz düzelecektir.

Uzaktan çalıştırmak istediğim yazılım, birebir her iki bilgisayarda da aynı, kurulumu ve path ve exe'siyle.

Çözemedim hala konuyu. Olmuyor bir türlü.

Gönderildi : 20/03/2009 15:37

Paylaş: