Forum

Avermedia DVB-S Hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Avermedia DVB-S Hata Raporu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

elimde avermedia-dvb-s modelinde bir tv kartı var. kartın problemi uyduları taratırken hotbird uydusuna gelince 1000 kanalın üzerine çıktığında hata raporu gönderiyor olması. uydu kablosu tekrardan değiştirildi. kart 3 kere garantiye gitti geldi kartın yenisi alınıp takıldı fakat sorun dvm ediyor.

sizce problem nedir_?

Gönderildi : 31/03/2008 13:26

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Hata raporunu da yayınlayabilseydin daha fazla yardımcı olurduk

Ama tahminimce tarama icin hangi programı kullanıyorsan onunla ilgili bir problem olabilir.

Avermedia yerine Skystar-2 tavsiye ederim.

Gönderildi : 31/03/2008 13:31

(@BtExpert)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Kartın güncel driverini ve dvb programının güncel halini kurup deneyebilirmisiniz..

Gönderildi : 31/03/2008 13:37

(@BtExpert)
Estimable Member

bu olmazsa kitlenme olurken sıcaklığını kontrol et ayrıca bazı lnbler çok fazla akım çekiyor fazla ısınma varsa lnbyi de değiştirebilirsin.ben maximum marka kullanıyorum diğerlerine göre daha az elekrik çekiyor..

Gönderildi : 31/03/2008 13:38

(@korhankoseoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu olmazsa kitlenme olurken sıcaklığını kontrol et ayrıca bazı lnbler çok fazla akım çekiyor fazla ısınma varsa lnbyi de değiştirebilirsin.ben maximum marka kullanıyorum diğerlerine göre daha az elekrik çekiyor..

öneriler için çok teşekkürler. gün içinde geri bildirimde bulunacağım.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/03/2008 14:14

(@BtExpert)
Estimable Member

Merhaba, 

Sorununuzu çözebildiniz mi acaba?

Gönderildi : 03/04/2008 14:18

(@korhankoseoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

merhabalar. kusura bakmayın yoğunluktan geri bildirim yapmayı unuttum. sorunu skystar-2 kart alarak çözdük.

avermedia nın da sinyal ve uydu seçimi yaptığını da öğrendik. ayrıca skystar-2 de kendi yazılımı yerine progdvb kullanıldı.(3.party.)

progdvb dede yeni kanal listesini int. ten indirip programa kopyaladığımızda sorun kökten çözümlendi. eğer sinyal kaliteniz %50 60 civarlarındaysa kesinlikle skystar-2 alın avermedia tercih etmeyin.

herkese kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/04/2008 18:51

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Sorunu hallettiğine sevindik Korhan.
İyi Eğlenceler.

Gönderildi : 03/04/2008 18:54

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba, 

merhabalar. kusura bakmayın yoğunluktan geri bildirim yapmayı unuttum. sorunu skystar-2 kart alarak çözdük.

avermedia nın da sinyal ve uydu seçimi yaptığını da öğrendik. ayrıca skystar-2 de kendi yazılımı yerine progdvb kullanıldı.(3.party.)

progdvb dede yeni kanal listesini int. ten indirip programa kopyaladığımızda sorun kökten çözümlendi. eğer sinyal kaliteniz %50 60 civarlarındaysa kesinlikle skystar-2 alın avermedia tercih etmeyin.

herkese kolay gelsin iyi çalışmalar.

Bu tarzda spesifik ürünleri almadan önce bir bilene sormak gerekir. Analog TV kartlarindaki Avermedia nın üstünlüğü tartışılamaz ama digital kartlarda bu geçerli değil. Yukarıda belirttiğim gibi bende SS2 kullaniyorum ve gayet memnunum.

Gönderildi : 03/04/2008 19:34

(@korhankoseoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ömer abi sana ayrıca teşekkür ederim. problemin çözülmesinde etkin çok.

Gönderildi : 03/04/2008 23:35

Paylaş: