Forum

Dosyalar Kayboldu B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosyalar Kayboldu Bulamıyorum.

12 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,712 Görüntüleme
(@ayhanarici)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

10 adet bilgisayarın birbirine bağlı olduğu bir sistemim var (Domain yok makinalar sadece birbirlerini görüyor ve hepsi XP Pro) Bu sistemdeki bir makinadaki klasör full paylaşımda idi ve içerisinde Word ve Excel belgeleri vardı. Bir gün geldiğimizde bu dosyaların yok olduğunu gördük. Makinalarda aramadık yer bırakmadık. Silinmiş olabileceğini düşünerek recovery programlarıyla arama yaptırdık. Daha eski dosyalar bulunuyor fakat yeni kaybolan dosyalar bulunmuyor. Acaba bu dosyaların başına ne gelmiş olabilir ve kurtulma şansı varmı?

Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 30/03/2008 16:02

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Şirket içinde birilerinin silmediğinden eminmisiniz ? makinanızı virüs trojan aramasını yaptınızmı  datakurtarımı için birçok tool var tabiki

Gönderildi : 30/03/2008 16:07

(@ayhanarici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Varsayalım ki birisi sildi. Bu durumda dosyaların recovery programları ile kurtulması gerekmez mi? Benim aklıma şu geliyor. Dosyalar bir flash diske taşınmış olsa bu durumda recovery programı dosyayı kurtarabilirmi?

Gönderildi : 30/03/2008 16:11

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Varsayalım ki birisi sildi. Bu durumda dosyaların recovery programları ile kurtulması gerekmez mi? Benim aklıma şu geliyor. Dosyalar bir flash diske taşınmış olsa bu durumda recovery programı dosyayı kurtarabilirmi?

eğer kes yapıştır yöntemi ile kopyalandıysa arkasında kalıntı bile kalmaz. acaba paylaşımda tüm kullanıcıların yetkileri full muydu yani kullanıcılar o dosyadaki paylaşımları kopyalayıp silebiliyor muydu ? 

Gönderildi : 30/03/2008 16:44

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

en kısa sürede disk üzerlerine fazla yazma islemi olmadan,data recover yoluna gidiniz?

Gönderildi : 30/03/2008 16:49

(@AhmetYUKSEL)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Merhaba kes yapıştır yöntemi ile yapılmış olsada sanırım kurtulması gerekiyor geçen hafta başımıza böyle bir durum geldi arkadaş flash bellekteki dosyayı kes yapıştır ile bilgisayara taşımış ve tam o esnada elektrikler gidince dosya flash bellektende bilgisayardanda silinmiş recovery proğramı ile dosyaları geri kurtardım.

Gönderildi : 31/03/2008 12:49

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Kes yapıştır ile koplayanmış yada format atılmış hdd lerden veri kurtarılır fakat biralunda söylediği gibi hdd üzerine veri yazılmamış olması işinizi dahada kolaylaştırır...

Gönderildi : 31/03/2008 14:29

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhabalar

10 adet bilgisayarın birbirine bağlı olduğu bir sistemim var (Domain yok makinalar sadece birbirlerini görüyor ve hepsi XP Pro) Bu sistemdeki bir makinadaki klasör full paylaşımda idi ve içerisinde Word ve Excel belgeleri vardı. Bir gün geldiğimizde bu dosyaların yok olduğunu gördük. Makinalarda aramadık yer bırakmadık. Silinmiş olabileceğini düşünerek recovery programlarıyla arama yaptırdık. Daha eski dosyalar bulunuyor fakat yeni kaybolan dosyalar bulunmuyor. Acaba bu dosyaların başına ne gelmiş olabilir ve kurtulma şansı varmı?

Şimdiden çok teşekkürler.

Selam.

Full paylasimda ise Ag kullanicilarindan bir silmish olmasin.Yani recovery programlar geri donduremez.

Gönderildi : 31/03/2008 15:44

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Eğer dosyalarınız hayati bir önem taşıyorsa professionel data kurtarma yapan firmalardan destek alarak ilgili verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Farklı Recovery programlarınıda elbetteki deneyebilirsiniz ama yukardaki duruma göre değerlendirmenizi ve vakit kaybetmektense böyle bir çözüme gitmenin avantajlarından yararlanmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 31/03/2008 15:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam  network üzerinden erişilerek silinen dosyalar  geri dönüşüm kutusuna uğramaz !  bu nedenle bulamıyor olabilirsiniz .  önerim  file scavenger   ontrack easy data recovery  recover my files tarzı toollarla dataları geri getirmeniz  iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 31/03/2008 21:50

(@ayhanarici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar değerli vakitlerinizi ayırıp soruma çözüm üretmeye çalıştığınız için hepinize teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz tüm programları denedim.Fakat sonuç olumsuz. Artık sağlık olsun demekten başka bi yol yok.

Hepiniz sağolun.

Gönderildi : 01/04/2008 17:31

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member

R-Studio Network editionu denedinmi network üzerinden de tarama yapabiliyor. Bu sorununuza çözüm olabilir. Bende kullanıcılarımda birine vista kurdum. Vista cdsi tüm diski formatlamış. Bende bu programla tarama yaptırdım dosyalar elimle koymuş gibi buldu. kolay gelsin geri bildirim yaparsanız sevinirim.

Gönderildi : 04/04/2009 18:05

Paylaş: