Forum

EFS Recovery | EFS ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EFS Recovery | EFS ile Şifrelenmiş Dosyayı Kurtarma

22 Yazılar
15 Üyeler
0 Likes
4,167 Görüntüleme
(@fatmaeyuboglu)
Gönderiler: 1
New Member

selamlar, tabi böyle bir durumun farkında olmadan bilgisayarımı formatladım ve hiç bir sertifikayı da yedeklemedim. Şimdi aynı problemi ben de yaşıyorum. Advanced EFS data recovery yükledim fakat pek işe yaramadı. Acaba full versiyonu satın almak işe yarar mı? Yada belki de 2009 dan bu yana başka bir çare bulunmuştur bulunmuşmudur..:) şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 16/12/2012 23:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ortamda dc varsa recovery efs yapabilirsiniz. Yok sadece local pc ise, efs recovery yapmazsınız.

Gönderildi : 18/12/2012 18:34

(@SuleymanSahinn)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Konu açılalı neredeyse 6 yıl olmuş biliyorum ama  çözümü paylaşmakta fayda görüyorum.

Olay: Profwiz yazılımı ile bir profili başka bir profile taşıma ihtiyacı duyduk.

Yeni profilde bazı dosyaların açılamadığını fark tettik. Bazı klasörlerin EFS ile şifrelendiğini öğrendiğimizde iş işten geçmişti.

Profwiz her ne yaptı ise eski sertifikaları kullanamadık.

"Advanced EFS Data Recovery"  mükemmel bir iş çıkardı  149$`ı da sonuna kadar hak etti. (  https://www.elcomsoft.com )

Bu yöntem formatlanmış PC lerde işe yaramayacaktır. Profil silinme, taşınma yada profilin hasar görmesi durumlarında faydalı olabilir.

Sertifikaların yedeklenmesinin önemini de anlamış olduk. 

Gönderildi : 03/03/2015 20:51

Sayfa 2 / 2
Paylaş: