Forum

EFS Recovery | EFS ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EFS Recovery | EFS ile Şifrelenmiş Dosyayı Kurtarma

22 Yazılar
15 Üyeler
0 Likes
4,154 Görüntüleme
(@FatihERDEM)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar... bilgisayarıma format atmadan önce d:\ sürücümün içinde müzik klasörümün özelliklerine ve gelişmiş kısmına girip "veriyi korumak için içeriği şifrele" 'ye tıklamıştım ve tabiki format sonrası bu datalara ulaşamıyorum. Bu sorunu çözmem için yapmam gereken nedir tşk. ederim.

Gönderildi : 14/01/2009 19:30

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Lütfen Arama Butonunu Kullanın önce.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/54535.aspx

Gönderildi : 14/01/2009 19:35

(@FatihERDEM)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler...

Gönderildi : 14/01/2009 19:42

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Advanced EFS Data Recovery size yardımcı olabilir.

http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/01/2009 19:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Merhaba,

Advanced EFS Data Recovery size yardımcı olabilir.

http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

İyi çalışmalar.

Advanced EFS Data Recovery ve bu tarz diğer programlar  bilgisayardaki private keyleri bulup
bu keyler sayesinde dosyaları açmaya çalışıyor yani olmayan bir key ile açılması bence
mümkün değil.

Gönderildi : 14/01/2009 20:07

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Sinan hocama ek olarak elde private key yoksa şimdilik çözüm dolaptan soguk bir su almak...

Gönderildi : 14/01/2009 23:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Böyle bir durumda MS bile geçmiş olsun diyor.Enhanced Security...:)

Gönderildi : 15/01/2009 02:09

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

selam arkadaşlar... bilgisayarıma format atmadan önce d:\ sürücümün içinde müzik klasörümün özelliklerine ve gelişmiş kısmına girip "veriyi korumak için içeriği şifrele" 'ye tıklamıştım ve tabiki format sonrası bu datalara ulaşamıyorum. Bu sorunu çözmem için yapmam gereken nedir tşk. ederim.

Merhabalar,

Aslında burada yazan değerli hocalarımın dediğine bende katılıyordum fakat nette gezinirken karşıma bir makale çıktı ve burda şifrelenmiş dosyaların açılabileceğini yazıyordu bende hiç üşenmedim ve bu makaleyi sizlerle paylaşmaya karar verdim burdan ulaşabilirsiniz.Tabiki önce 1-2 dakkalık zaman ayırıp üye olmanız gerekmekte.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/01/2009 16:39

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

ms ' un buna neden geçmiş olsun dediğini anlayamıyorum.

Gönderildi : 01/02/2009 12:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Söyle düşünelim;

Bir dosyayı iznim olmadan başkaları açamasınlar diye efs ile şifreledim. Eğer bunun bir çözümü olsaydı kötü niyetli olan kişiler çok rahatlıkla bu dosyayı açardı ve Mcirosoft haliyle amacına ulaşamazdı.

Efs'yi kullanacaksak, efs'yi ve gerektiği durumlarda neler yapmak gerektiğini iyi anlamak lazım diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 01/02/2009 14:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Çünkü EFS'in amacı bu.Başkaları tarafından keyler bulunabilseydi veya kırılsaydı EFS'in hiç bir anlamı olmazdı.

Gönderildi : 02/02/2009 01:53

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

tamam tatmin oldum 🙂

Gönderildi : 02/02/2009 13:39

(@gghhoosstt)
Gönderiler: 3
Active Member

merhaba, d bölümdeki kalsörümü şifrelmiştim :s daha sonra c ye format attım. artık klasörümün içindeki hiç bi dosyaya ulaşamıyorum. burdan anladığıma göre bi çözüm yok ama yinede soruyorum hiç bi çözüm yok mu??? içinde ders planlarım flan var ve çok önmli ...

Gönderildi : 13/06/2009 13:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Formatlamadan önce Efs ile ilgili sertifika yedeğinin aldıysanız sertifikayı geri import edip kurtarabilirsiniz.Ancak sertifika yedeği alınmammışsa diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bilgilere ulaşamazsınız.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 13/06/2009 14:09

(@UmitYILDIZ)
Gönderiler: 6
Active Member

Ben burada link göremiyorum ? yoksa kaldırıldımı ?

aynı sorun benim öğrencilerimden birisine de oldu.

şifrelenmiş bi klasöre erişim sağlanamıyor. sorun şu ki

Active Directory ortamında bir kullanıcı dosya şifreliyor ve D: de saklıyor. daha sonra c: sürücüsüne sistem kurtama yapılıyor

daha sonra aynı kullanıcı aynı bilgisayara login olduğunda d: de ki klasöre erişim sağlayamıyor.

bunu çözmenin bir yolu varmı ?

Gönderildi : 10/07/2010 19:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Merhabalar;

Bir müşterimizde  SBS 2003 DC yapısı mevcut idi. SBS 2008 kurarak aynı Domain yapısnı oluşturduk. Ve sistem Bilgisayarları Eski Domain'den düşürüp yeni Domaine dahil ettik. Sonrasında ise change nt profile list ile kullanıcıların eski profillerini yeni profile path yoluna bağladık. Fakat bu esnada bir kullanıcının Masaüstündeki dosyalarında Efs varmış . Biz dolayısıyla bilgisayarı eski domain'den düşürüp yeni domaine dahil ettiğimiz için şifrelenmiş klasörleri açamıyoruz.

Elmsoft programı ile eski esf keyi görebiliyorum. Fakat bundan sonraki adım nedir yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 22/08/2011 12:02

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Efs'li dosyaları kurtardık.

Gönderildi : 22/08/2011 18:04

(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member

Hangi program ile kurtardınız ?

Gönderildi : 29/06/2012 19:56

Sayfa 1 / 2