Forum

vista ağ bağlantı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista ağ bağlantı sorunu

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
514 Görüntüleme
(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm

şirketimizde turkcell ile aramızda bir apn var notebook kullanıcıları connect card ile bu apn ye bağlanarak hem exchange den maillerine hemde ortak klasörlere ulaşabiliyor.şirketimizde iki adet firewall var en başta cisco pix 501 arkasında isa 2006 var bu bağlantı işlemlerinde xp olan makinalar ağ baplantılarında file servera bağlana biliyor ama vista olan makinalar bağlanamıyor malesef vista olan makinalar maillerini çekebiliyor rpc servisi ile ama sadece malesef file servera ulaşamıyorlar connect card bağlantısı ile. bağlantı kurmaya çalıştığında bağlantı yok diyor ama aynı bağlantı xp de oluyor  bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 25/12/2008 20:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bütün Vistalarda durum böylemidir?Vista sürüm ve SP durumunuz nedir?

Gönderildi : 25/12/2008 23:52

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Vista tabanında genelde connect kartlarda sorun yaşandığını biliyorum.Yalnız  manuel olarak ayarladığınızda bir ihtimal sorunu çözebilirsiniz.Ben Turkcell destek birimiyle görüşmüştüm o şekilde çözmüştüm sorunu...

Gönderildi : 26/12/2008 03:27

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

malesef manuel ayarlama ya da izin vermiyor tüm vista makinalar da aynı sorun var vista sp yamaları yüklü değil.turkcell destek birimi ile görüştüm dediğiniz 0532 757 57 57 hattındaki destek birimi ilemi.

Gönderildi : 26/12/2008 11:01

(@ugurdasdemir)
Noble Member

Evet hatırlatmayı unuttum sanırım vista tabanında genellikle sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer alıyor . Düşünün ürünün satıcısı destekçisi destek konusunda aciz kalıyorsa burda bir sıkıntı var demektir.Peki cevap olarak ne verdiler.?

Gönderildi : 26/12/2008 17:55

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

turkcelli aradım onlar bizimle alakası yok microsoftu arayın dedi bizde vista bağlantılarında bi sorun yok dedi bende bilmiyorum sorunu nasıl çöziceğimi sorun bu vista yükle notebooklar yönetim kademesinin yani makinaları alıp format atayım desem oda olmuyor Allah yardımcım olsun nedim

Gönderildi : 26/12/2008 20:31

(@ugurdasdemir)
Noble Member

Merhaba

http://support.microsoft.com/kb/899148/tr      bu link'te bahsettiğiniz sorun için bir takım işlemler yer alıyor .Uygulayıp bizimle paylaşırsanız  ISA server konusunda deneyimli arkadaşlara sorunuzu ISA server konu başlığı altında yineleyebilirsiniz ve sorun çözümüne daha dinamik gideriz.

İyi günler Dilerim

Gönderildi : 27/12/2008 01:19

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

benim isa server üzerinde bir sorunum yok zaten vista olan makinalar rpc ile mailleri ni alıyorlar benim vistadaki tek sorunum ağ bağlantısı yapamamam kişiler file servera bağlanamıyor onun dışında connect cardla her işlemi yapıyorlar

Gönderildi : 29/12/2008 16:51

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bana yukarda rpc için bir çözüm linki vermişsiniz ama benim rpc servisinde bir sorunum yok benim sorunum sadece vista olan makinada connect card ile kurumsal apn ağımıza giren kullanıcı sadece ağ bağlantısından file servera ulaşamıyor çalıştırdan yazıyorum olmuyor ağ sürücüsüne bağlan diyorum olmuyor diğer tüm hizmetleri kullanıyor vista olan makina ama file servera bağlanamıyor

Gönderildi : 29/12/2008 17:01

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhaba 

Aklıma takılan birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Vista bilgisayarlarınızda Network and Sharing Center içerisinde Sharing ayarları (Network Discovery, File Sharing, Public File Sharing gibi özellikler) Enable mı acaba?

Disable olması ağ üzerinde paylaşım dosyalarına ve diğer kaynaklara erişiminizi sınırlayabilir.

Aklıma böyle bir seçenek geldi.Umarım işinize yarar.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 29/12/2008 17:28

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu connect card bağlantısında 2 farklı hata veriyor araştırdım ama malesef bir çözüm bulamadım

1-uzaktaki sistem taşıma iletişim kurallarını desteklemiyor.

2-0x80070035

bu iki hatayı veriyor ve hala çözemedim vista businesslarda lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 31/12/2008 15:34

(@ugurdasdemir)
Noble Member

Merhaba

Aşamaları kontrol ettik mi?

NetBIOS over TCP/IP enabled

firewall ve güvenlik yazılımlarındaki izinlerini kontrol ediniz.

Dosya paylaşımlarını gözden geçirin ..

receive Network error: error code 0x80070035 - The network path was not found.

Bahadırın belirttiği şekilde kontrol ediniz  =

\\10.0.0.1\z$.  manuel olarak adres satırına bu şekilde yolu belirttiğinizde de aynı sorun devam ediyor mu ?

İşletim sisteminin son güncellemelerini de yaparsanız muhtemel belki bu sorun için bir yama yayınlanmıştır .Bildiğiniz üzere Vista sistemlerde ağ üzerindeki lokasyonlarda ilk süreçlerde çok sorun yaşatmışlardı ve uzunca bir süre kimse çalışma istasyonlarında bu yeni geçişe imkan vermemişti.Şayet şuan durum biraz farklı gayet performanslı çalışıyorlar .....

Şayet connect card üzerinde bu sorun için işletim sorunundan öte üretici firmanın sistem uyumluluğu konusunda detay bilgi vermemesi
peki görüşmenizde bir başka platformda daha önce böyle soru kendilerine yöneltilmiş mi?

iyi çalışmalar

Gönderildi : 31/12/2008 15:59

(@tufanaltas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tşk. kontrol edip sonuç hakkında bilgi veririm.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 31/12/2008 16:53

Paylaş: