Forum

bit locker encrypti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bit locker encryption le ilgili bir soru

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@cavekesk)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba vista da bit locker encryption yüklü olan bir bilgisayara xp işletim sistemi de kurulu ise acaba harddisk şifrelendikten sonra xp işletim sistemi açılabilir mi_? bilen arkadaşlar varsa benimle paylaşsalar çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 20/12/2008 02:27

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Ben açmaz diye tahmin ediyorum.

Çünkü çift işletim sistemi yüklü pc lerde genellikle son yüklenen varsayılandır bu kurulum sırasına göre de değişir zaten vistanın üzerine xp kurarsanız sadece kurmuş olursunuz çalışmaz.

Gönderildi : 20/12/2008 02:50

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Aynı disk üzerinde ise açılmaz diye biliyorum çünki bit locker mantığında şifreleme mantığı disk üzerindeki datalara erişim iznini kısıtlıyor ...seymen hocamınızında makalesinde bahsettiği üzere  mainboard^un desteklemesi gerekiyor diye açıklama düşmüş

http://www.cozumpark.com/blogs/vists/archive/2008/12/07/bitlocker-drive-encryption-without-tpm.aspx

Makaleyi incelerseniz yine geniş fikir sahibi olacaksınız .

Çünki yapılamaz diye bir şey yok oda mümkün olabilir.

İyi Geceler

Gönderildi : 20/12/2008 03:00

(@cavekesk)
Active Member
Konu başlatıcı

bu benim araştırma ödevimdi bunları zaten biliyorum da benim demek istediğim şifreyi unuttuğumuz da o işletim sistemini açamaz mıyım ben onu merak ediyorum ben _?

Gönderildi : 20/12/2008 17:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu benim araştırma ödevimdi bunları zaten biliyorum da benim demek istediğim şifreyi unuttuğumuz da o işletim sistemini açamaz mıyım ben onu merak ediyorum ben _?

Merhaba,

Soru sormadan önce forum kurallarına bir göz atmanızda fayda var.Sorunuza gelince Bitlocker veya EFS ile şifrelenen dosyaları başka bir method ile açamazsınız.Bitlocker donanımsal olarak kullanılan şifreleme çözümü olduğundan dolayı şifreyi unutursanız geri dönüşü yoktur.

Forum kuralları: http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Gönderildi : 21/12/2008 01:19

(@cavekesk)
Active Member
Konu başlatıcı

forum kurallarını ihmal etmişsem özür diliyorum bu arada sorumun cevabını aldım teşekkür ederi m

Gönderildi : 22/12/2008 16:07

Paylaş: