Forum

MsConfig Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

MsConfig Sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
1,487 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selam;

Win Xp Pro SP3 yüklü PC de Başlat - Çalıştır  - Msconfig yazdığımda Windows verilen adrese ulaşamadı diye hata veriyor. Sistemi virüs taramasından geçirdim (Nod 32) ama bir şey bulamadım. Sistem geri yüklemede yapamadım, anlayamadığım bir sebepten dolayı yarıda kesiliyor. C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries burayı kontrol ettiğimde msconfig' i göremedim. Başka bir bilgisayardan alıp kopyaladım, kopyalamanın ardından klasörün içerisinden açabildim ama  Başlat - Çalıştır  - Msconfig  yazdığımda hala çalışmıyor. Sizce sistem geri yükleme yapılamamasının ve Başlattan Msconfig' in çalıştırılamamasının sebepleri neler olabilir ?

Gönderildi : 19/12/2008 15:59

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba ,

sfc/scannow ile bi işlem yapıp deneyin olmaz ise repair etmenizi öneririm

Gönderildi : 19/12/2008 16:01

(@EylulKahraman)
Gönderiler: 41
Trusted Member

C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries klasörünün içindeki dosyaların tamamını Windows system ve system32 klasörunun içine yapıştırdıktan sonra  Başlat-Msconfig' i dener misiniz?

Gönderildi : 19/12/2008 16:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ,

sfc/scannow ile bi işlem yapıp deneyin olmaz ise repair etmenizi öneririm

Gökhan Bey;

sfc /scannow da denemiştim. Repair etme şansım şuan yok malesef ama sorunuda biran önce çözmem gerekiyor.

Gönderildi : 19/12/2008 16:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries klasörünün içindeki dosyaların tamamını Windows system ve system32 klasörunun içine yapıştırdıktan sonra  Başlat-Msconfig' i dener misiniz?

Sn.Eylül;

Malesef olmadı. Başka fikri olan varmı acaba.

Gönderildi : 19/12/2008 16:25

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

CMD yi açıp. Set yazdığında PATH: degişkeninin yanında hangi lokasyonlar tanımlı ise o lokasyonlardaki .exe leri RUN komutundan çalıştırabilirsin. Ayrıca bunların bir kısmı regeditten de tanımlıdır.

Gönderildi : 19/12/2008 16:53

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Msconfig bileşeni bu klasörün içinde yer almaktadır
C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries

Eğer orada yok ise demekki silinmiş.
 Windows XP'nin http://www.microsoft.com/downloads/d...b-beae1b4a4bc9  adresinden gerekli güncellemeyi yaparsan msconfig komutu aktif hale gelecektir.

Olmaması halinde temiz bir sistemden msconfig dosyasını sisteminizdeki ilgili yere kopyalayıp deneyiniz.

İyi Günler dilerim.

Gönderildi : 19/12/2008 19:19

Paylaş: