Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Usb harddisk

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar 1 tane bilgisayarım var,takılan tüm usb diskleri otomatik olarak başlatmıyor,disk yönetime girip elle bir sürücü harfi giriyorum sonra başlatıyor , 1 tane bluedisk 100 gb diskime ise ellede versem yine de görmüyor ,format çekmeden sizce ne yapabilirim ?

Gönderildi : 24/11/2008 15:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

arkadaşlar 1 tane bilgisayarım var,takılan tüm usb diskleri otomatik olarak başlatmıyor,disk yönetime girip elle bir sürücü harfi giriyorum sonra başlatıyor , 1 tane bluedisk 100 gb diskime ise ellede versem yine de görmüyor ,format çekmeden sizce ne yapabilirim ?

Merhaba,

Autoplay'i GPO ile kapattınız mı?Her türlü ihtimale karşı kontro ledebilirmisiniz?

Comp confg--->Adminis. template---->System--->Turn Off Autoplay

Bir diğer sebep olarak şu sıralar Amvo.exe isimli zararlı kontent özellikle USB bellek,diskleri hedefalarak Drive Letter atamamasına sebep olabiliyor.Diskleri taktığınız sistemleri virus taraması yapmanızda fayda var.Özellkle bu Amvo için net'de scriptler var.

Gönderildi : 24/11/2008 15:55

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba  öyle bir sorun değil sanırım,şu an flash bellek taktım onu gördü usb diskmi takıcam,yeni donanım bulundu filan disk sürücüsü buldu ama gelmiyo disk yönetiminde sürüücü harfi atamadığını görüyorum bunu elle bir harf versem bile yine göstermiyo resimleri atıyorum şimdi

Gönderildi : 24/11/2008 16:06

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 24/11/2008 16:15

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Disk üzerindeki mount yapısında sorun olduğundan dolayı veya sisteminizin usb drive'larıyla alakalı bir sorun bulunduğu için böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz .

-Peki işletim sisteminizin yüklü olduğu Harddisk'in Format Biçimi (NTFS-FAT32) hangisidir?

-Anakartınızın Marka-Model?
   Anakartınızın CD'sinden usb sürücüsünü yüklemeyi deneyin.. 
   Gigabyte'larda genelde böyle sorunlarla karşılaştım.
   Diskin yedeklerini aldıktan sonra yeniden biçimlendirme yaparsan çözülür.

Gönderildi : 24/11/2008 16:26

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bütün hepsinde bu sorunu veriyor ama elle sürücü harfi atadığım zaman görüyor bu diskimde ellede olmuyor dediğiniz usb leri kaldırıp yükledim ama olmadı teşekkür ederim

Gönderildi : 24/11/2008 16:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Peki bu problemi yapan USBDisk'i başka makinada denediniz mi?

Gönderildi : 24/11/2008 18:47

Paylaş: