Forum

Vista Administrator...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Administrator Priviledge

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba

Kullandığım vista business  SP1 en son iki gün önce update olduktan sonra sorun çıkarmaya başladı. Yönetimsel fonksiyonların hemen hemen hepsinde "Windows cannot access the specified device, path or file. you may not have the appropriate permission to access item" mesajı alıyorum. UAC  ayarlarında bir değişiklik yok (UAC yi disable da ettim fayda etmedi). İlgili dosyaların ntfs security ayarları ok, logon oldugum kullanıcı makinenin administrators grubu içerisinde (yeni yarattığım local admin olan kullanıcıda da aynı problem yaşanıyor), makineyi safe mode da da actım değişen birşey olmadı. Tüm bu hata veren işlemleri sağ tıklayıp run as administrator dediğimde sorun yaşamıyorum. Clean installation yapmayı düşünüyorum, bir de çözümpark ta şansımı deneyeyim dedim fikri olan var mı?

Teşekkürler 

Gönderildi : 22/11/2008 08:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selam,

Vista 32/64 BIT hangisini kullanıyorsun?Root partition(c) üzerindeki izinleri de kontrol ettin mi?

Gönderildi : 22/11/2008 13:34

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

32 bit kullanıyorum. C de ki izinlerde de bir sorun yok. Uzun süredir zaten sorunsuz kullanıyordum. 2 günden beri böyle bir sorun ortaya çıktı. Makine konfigurasyonunda yaptığım herhangi bir değişiklik yok sadece update ler yüklendi o kadar.

Gönderildi : 22/11/2008 18:19

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Anladım sorun mount çalışma düzeninde

Gönderildi : 22/11/2008 21:37

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Maalesef bu da işe yaramadı.

Gönderildi : 23/11/2008 02:46

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

sistem geri yüklemeyi yapar dener misin? eventlara bir göz atarsan iyi olur ordaki hatayı bildirirsen hata üzerinden koşarız

Gönderildi : 23/11/2008 23:52

Paylaş: