Forum

Ntfs dosya sistemle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ntfs dosya sistemleri Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba NT 4.0 SP3 yüklü bir harddisk Xp makineye ikinci disk olarak takıldığı için otomatik olarak Ntfs5 formatına dönüştü.Bildiğiniz gibi Nt 4.0 Sp3 ve öncesi disklerde bu yaşanıyor.Benim bu diski tekrar eski dosya sistemine döndürmem gerekiyor.Bu mümkünmü ?Almış olduğum bir image var ama oda windows 2000 üzerinde alındığı için ondada sorun var. Teşekkürler.

Gönderildi : 11/11/2008 19:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Geri dönüştürebileceğinizi sanmıyorum. Pek çok uygulamayı inceledim bunun için ancak bir netice bulamadım. İmajı hangi programla aldınız ve ne gibi bir sorun var bu imajda ?

Gönderildi : 12/11/2008 03:46

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhana NT 4.0 sp3 'yüklü olan H.D.D'yi tekrar eski pc ye taktığınızda nasıl bir hata veriyor ...
Merak ettim ntfs 5 e dönüşümü süreci konusunda karşınıza uyarı mesajı çıkmadan mı dönüştü süreci biraz daha net bir şekilde anlatırsak  buna benzer bir çözüm üretmiştik tekrar yardımcı olabilirim

http://www.r-tt.com/downloads/rsd_en_4.exe      bu yazılımı bir dene istersen ...

Gönderildi : 12/11/2008 05:20

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

1. Acronis ile aldığım image ntfs5 e dönüştükten sonra alındığı için işime yaramıyor.

2. Evet herhangi bir uyarı vermeden format değişiyor.Bunu tabi sonradan öğrendim.Ntfs5 e dönüşen disk eski makineye takıldığında (CNC Cincinati Arrow 750)  mavi ekran veriyor. (inacsessable Device şeklinde).

Gönderildi : 12/11/2008 12:41

Paylaş: