Forum

windows xp'de vir&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp'de virüs

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Reactions
443 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba windows xp bilgisayarın d diskinde virüs var ve d diskinde bir çok bilgi olduğundan silmek istemiyorum kaspesky kurdum fakat virüs bilgisayar başladığında kaspesky'in açılmasını engelliyor bu arada c diskine format dahi attım ne yapmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 04/11/2008 20:39

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

D nin içerisine girmeden sadece tarattırmayı denediniz mi C ye format atıp Antivirüsü kurduktan sonra?

Gönderildi : 04/11/2008 20:56

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

şöyleki kaspesrsky'i hiç bir şekilde başlattrımıyor kaspesky devre dışı bırakıyor kaspersky başlamıyor...

Gönderildi : 04/11/2008 21:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Kaspersky dışında başka bir Antivirüs kurmayı denediniz mi?Mesela NOD32.Virus ne gibi bir etki yapıyor?Ne yapmanıza izin vermiyor?belki bir kaç batch file veya script ile de çözülebilecek bir sey olabilir.

Gönderildi : 04/11/2008 23:15

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

üzerinde kurulu bir antivirüs olan sisteme virüslü diskinizi takarak virüs taraması yaptınız mı? Antivirüs olarak size NOD32 yi önerebilirim.

Gönderildi : 05/11/2008 01:10

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Eğer kullandığınız ürün Kaspersky ise ve kaspersky ile ilgili sorunlar yaşıyor iseniz bu durumda bunu kaspersky başlığında yazsa idiniz Kaspersky Dist. firması sponsorluğunda sorunuza hızlı bir cevap alabilirdiniz.

Sorunuza gelince : Sisteminize amvo virüsü bulaşmış olma ihtimali yüksek bunun için öncelikle şunu denetim masasına gidin ve klasör seçeneklerini açın buradan görünüm sekmesine ilerleyin ve gizli dosyaları göster yapın. Daha sonra c: diskinize girin ve gizli dosyaları görüp göremediğinize bakın. Eğer göremiyorsanız bu durumda amvo virüsü yemişsinizdir. Düzeltmek için portal üzerinde bir tool olacak onu kullanın. (Kaspersky kapalı olması gerekiyor) Daha sonra kaspersky açıp güncelleyin ve sisteminizi full taramadan geçirin.

Gönderildi : 05/11/2008 02:58

(@YunusOzturk)
Gönderiler: 102
Estimable Member

benım dıger önerim ise online taratma yapın sisteminize mesela xp ise mutlaka microsoft un live one care da online virüs taraması yapın sonuç mükemmel çıkıyor bende olmuştu aynı sorun kaspersky programını full devre dısı bıraktı guncelleme bıle yapamıyordum sonra tarattırma yaptım online  sorun halledıldı

Gönderildi : 05/11/2008 03:42

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

rafet beyin dediği gibi amvo virüsü bulaşmış gizli dosyaları göremiyorum windows ilk açıldığındada kaspersky'i devre dışı bırakıyor... bu tolu nerden bulabilir sitede bulamadımda

Gönderildi : 05/11/2008 12:25

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhaba,

Diski antivirüs yüklü olan başka bir bilgisayara takın.
D nin içine girmeden taramaya başlatın.

Gönderildi : 05/11/2008 12:32

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

mustafa bey notebook olduğu için problem oluyor ayrıca şunu belirtiyim kaspersky anti virüs bir sorunla karşılaştı diyip kapatıyor..

Gönderildi : 05/11/2008 12:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selam,

Sorun yaşanan makina üzerinden internete bağlanabiliyorsan aşağıdaki linkde eyr alan bir batch file var onu kullanarak silebilirsin.Ayrıca daha önce bu konu hakkında konuşuldu.Yine inceliyebilirsin.

http://www.cozumpark.com/forums/post/26249.aspx

http://www.chip.com.tr/forum/amvo0.exe-ve-amvo.dll_t54990.html

Gönderildi : 05/11/2008 13:02

Paylaş: