Forum

Thin Client OS

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thin Client OS

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,298 Görüntüleme
(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam ,

Windows Remote Desktop servisi için genelinde Ubuntu kullanıyorum kullanıcılar sorunsuz bağlanıyor ve kullanıcı kısmınad ek bir lisans maliyeti çıkmıyor ancak farklı veya alternatif araşındayım.

Remote Desktop Servisi için Kullanılabilecek Free veya Opensource sistem / OS bilen varmıdır ?

En azından bu konuda arayışı olan kişilere referans olabilir.

Gönderildi : 21/09/2018 18:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam,

client tarafı için mi bakıyorsunuz yoksa sunucu tarafı için mi? 

client tarafı için ise Pardus tercih edebilirsiniz. Biraz test ettim ve gayet güzel. 

yok daha stail adı sapı belli olsun derseniz Ncomputing tercih edebilirsiniz.

https://www.dojop.com/ncomputing

bunda yanlış hatırlamıyorsam RDP lisansı da ödemiyorsunuz. bir ara Microsfot dava etmişti ancak bu firma kazanmıştı diye hatırlıyorum.

bunu da araştırın.

Gönderildi : 21/09/2018 19:33

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam ,

Client tarafında , sunucu tarafında MS Kullanılıyor buradaki amacım farklı deneyimlemeleri bilmek belki daha düşük kapasite & Stabil ile çalışan OS mevcutsa öğrenmek isterim

Öneriniz için teşekkür ederim birkaç kez kafe kurulumunda kullandım cihazlar stabil ancak benim arayışım daha çok OS Kısmında 

Geçen ay 50 Kişilik bir yapıda Kullanıcılara Banana pi marka micro Pc ile Client hazırladım Firma logolu Plaksik Enjeksiyonda kutu yaptırdık oldukça güzel oldu ve Kullanıcı başı 100 TL daha az mal oldu 🙂

Pardus bende denetim fena değil

Gönderildi : 21/09/2018 21:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

çözüm için tebrik ederim. sadece rdp yapacaksa client tarafına çok yatırım yapmanın bir alemi yok.

Gönderildi : 22/09/2018 17:45

Paylaş: