Forum

VNC programı hakkın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VNC programı hakkında soru

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,031 Görüntüleme
(@HarunBAYDOGAN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ben windows 10 client bilgisayarlarıma vnc programı üzerinden erişmek istiyorum. Programı kurdum fakat şöyle bir problem oluşuyor. VNC programını aktifleştirebilmek için rdp ile bir yerden bağlantının yapılıp açık kalması gerekiyor. RDP kapanınca vnc bağlantısının görüntüsü de kesiliyor. Bunu nasıl çözebilirim. VNC programı servis olarak ta çalıştırdım bilgisayara bağlanıyor fakat masaüstünü siyah ekran olarak aktarıyor.

Gönderildi : 25/03/2018 00:58

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Windows10 bir bilgisayara direk RDP yerine VNC ile bağlanmak her zaman zorluklar getirebiliyor. VNC daha çok linux tarafında işe yarar. Benim tavsiyem direk RDP yapın diğer türlü daha farklı aksalıklar olacaktır.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2018 14:32

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

LAN'da tightVNC kullanıyorum. Win10 dahil herhangi bir problem yaşamıyorum. Uzaktan bağlantı yapıyorsanız upload hızınız düşük olduğundan görüntü gelmiyor( siyah ekran) olabilir. Görüntü ayarlarınızı özellikle renk derinliğini düşük tutun derim. Ayrıca Modem/firewall üzerinden gerekli tüm portların yönlendirildiğinden ve çalıştığından emin olun. VNC servis olarak çalışıyorsa oturumunuzun açık olması gerekmiyor.

Gönderildi : 26/03/2018 12:46

Paylaş: