Forum

Windows 10 klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 klasör paylaşım sorunu hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,476 Görüntüleme
(@emredemirci)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Çalıştığım firmada NCR marka yazar kasalarımızdan pclerdeki paylaşım klasörlerine erişim sağlıyoruz.

pc ler daha önce win7 kullanıyordu ve sorunsuz çalışıyordu. fakat pc lerde win10 yükseltmesi yapmak istediğimiz yazar kasalarda bir türlü paylaşım verilen dosyaya ulaşım sağlayamıyoruz ve aşağıdaki hatayı alıyoruz.

sorun ile daha önce karşılaşan yada bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim.

"Windows cannot connect to '\\xxx.xxx.xxx.xxx'. Check the spelling and try again, or try searching for the item by clicking the Start button and then clicking Search."

Gönderildi : 24/03/2018 14:47

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Windows 10'a yükseltince gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirmiş ve ağ bulmayı kapatmış olmalı yada paylaşım ayarlarını sıfırlamıştır. 

Gönderildi : 24/03/2018 15:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Windows 10 üzerinde firewall üzerinden Dosya ve yazıcı paylaşımına izin verin.

Sonra ping atabilirseniz eirşim sağlıyor olmanız gerekir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/03/2018 19:50

Paylaş: