Forum

Active Direktory ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Direktory kullanıcılarının Administrator yetkisi vermeden program çalıştırmasını sağlamak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@EMREYESER)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Server 2012 Uzak Masaüstü sunucumuz var kullanıcılar uzakmasaüstünde açıp muhasebe programını kullanmakta

RDP server domainde bağlanan kullanıcılar domain hesapları ile oturum açmakta

Fakat kullanıcılar Admin yetkisi olmayınca programı çalıştıramıyor yönetici olarak çalıştırma ekranı geliyor

AD ve DC konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmadığım için gerekli GPO ayarını yapamadım

Yapılanlar;

Program ve EXE sine DomainUsers i ekleyip tam yetki verildi

Erişmesi gereken REGEDİT klasörlerine tam yetki verildi

Sanırım çözüm default gpo dan kaynaklı kısıtlamayı yeni bir gpo ile izin verir hale getirmek ama Malesef yapamadım

Bilgisi olan ve sorunla karşılaşmış arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler

Gönderildi : 23/03/2018 17:35

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Run as tool programını kullanabilirsiniz aşağıda ziya hocamızın yazmış olduğu makale mevcut inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2017/02/26/runastool-kullanimi.aspx

Gönderildi : 23/03/2018 17:57

(@EMREYESER)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Run as tool programını kullanabilirsiniz aşağıda ziya hocamızın yazmış olduğu makale mevcut inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2017/02/26/runastool-kullanimi.aspx

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. 

Uzun zamandır yoğunluktan bakamadım forum a 

RUNAS ı daha önce denemiştim evet programlar çalışıyor fakat bu kez kullandığımız Muhasebe programı depo ve şubelerde karışıklığa yol açıyor 

Uzak hesaplara şube depo tanımlı yapılan işlemleri admin hesabına bağlı olana işliyor yani tek hesaba depoya şubeye gibi.

bu programı çalıştırıken Yönetici çalıştır ı aşmanın mutlaka bir yolu olmalı yada kullanıcı denetimini kapatmanın

Gönderildi : 04/04/2018 12:56

Paylaş: