Forum

Chorme ve Firefox'd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Chorme ve Firefox'da Adobe Flash Player calismiyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Aslinda calisiyor ama garip bir durum var.

Online egitim sitesine giriyorum, flash player isteyen web siteleri var. IE ile sorunsuz calisiyor, Chrome ve Firefox ile ise makineye RDP ile uzak masaustu baglantisi yaptigimda calisiyor bunun haricinde makinenin basina gidip login olursam eger site duzgun acilmiyor. Ustelik ayni kullanici ile deniyorum, yani yetki degisimi falan da yok. Bunun haricinde flash player isteyen diger siteleri acmaya denedim, test ettim vs calisiyor sorun yok ama sadece bu site.

Group Policy icinde bir seyler aradim set edilmis olan ama o da yok. Daha da ilginci, okulda(musterimiz okul) tablet, pc ve laptoplar var ve AD'de cihazlar ogrenci laptop, ogrenci pc, ogretmen pc vs gibi gruplanmis halde. Calismayan tek sey "Ogretmen Laptop" OU'i altindaki laptoplar. Yani okuldaki diger tum cihazlar olmasi gerektigi gibi calisiyor ogretmen laptoplari haric.

Updateleri yaptim, ozel yetkilendirmeleri yaptim, flasha vs heryerde her turlu yetki verdim calissin diye ama yok.

Tum makineleri isletim sistemi Win10 Enterprise 2015 LTSB

Bu sacmalik icin bir seyler soyleyebilecek kimse varsa memnun olurum, tesekkurler

Gönderildi : 26/10/2017 20:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

RDP ile çalışıyor ancak local de çalışmıyor ise Loopback Process vardır yani RDP de makinenin bulunduğu OU üzerindeki User settins çalışıyordur, onu normal user gpo ile bağlamanız veya ayarları kopyalamanız lazım bence.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2017 01:36

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevap icin tesekkur ederim ama cok da anladigimi soyleyemeyecegim. 

Biraz daha acar misiniz?

Tesekkurler

Gönderildi : 27/10/2017 14:15

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba tekrardan,

Cozunurlugu degistirmistim ve ilk denememde ise yaramisti ama sonrasinda calismamisti bir daha fakat artik calisiyor.

Cozum cok sacma ama calisiyor, onemli olan da bu. Tum bu laptoplar touch screen ve eger ki kullanici mouse kullanirsa site duzgun calismiyor ama mouse yerine parmagini 🙂 kullanirsa site duzgun calisiyor. sanirim sitenin kodlanmasiyla alakali bir durum.

Bu da boyle bir degisik bir cozum 🙂

Tesekkurler herkese

Gönderildi : 27/10/2017 16:06

Paylaş: