Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

islemci fani

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar

makina surekli mavi ekran hatasi veriyordu , rdr_file_system seklinde ve aniden kapaniyordu bazen , kasayi actim baktim islemcinin faninni bir calisip bir durdugunu gordum , bu problem neden olabilir ??? power dan mi yoksa anakarttan olabilirmi ?

tesekkurler

Gönderildi : 08/10/2008 21:00

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba Sönmez bey,

Bu sorun http://www.cozumpark.com/forums/thread/48259.aspx  postta yaşadığınız sorunun devamı mı ? bildiğim kadarıyla Cpu fanı sürekli çalışmaz  cpu ısınmasına göre üzerineki yüke göre hareket eder

Gönderildi : 08/10/2008 21:06

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ama burada a normal bir  sey var , fan 1 sn duruyor , tekrar calisiyor , sanki benzini biten araba gibi , ayrica ekran kartina elinizi elleyemiyorsunuz 1 sn ye bile , acayip sicak

Gönderildi : 08/10/2008 21:10

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

ne zamandan beri bu hatayı alıyorsun elektrik kesintisi bios update vs bi şlem yaptın mı?

Gönderildi : 09/10/2008 11:46

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

ama burada a normal bir  sey var , fan 1 sn duruyor , tekrar calisiyor , sanki benzini biten araba gibi , ayrica ekran kartina elinizi elleyemiyorsunuz 1 sn ye bile , acayip sicak

Ekran kartının dediğiniz kadar sıcak olması zaten bir sorun olduğunun göstergesidir. İşlemciyi kontrol ettiniz mi? Onun sıcaklık durumu nasıl?

Gönderildi : 09/10/2008 11:50

(@ilhamidemirci)
Gönderiler: 22
Eminent Member

merhaba

büyük ihtimal fan arılanmıştır.yada ibm gibi orjinal bir makina kullanıyorsan bu makinalarda fan otomatik çalışıp duruyor.işlemçinin durumuna göre fanı çalıştırıp durdurma sistemi var ibm lerde.

yada mavi ekran hatası alıyorsan ram larında bir sorun olabilir yada ram slotlarında bir sorun olabilir.bir teknik serviste bakılması lazım

Netwok IT 

Gönderildi : 10/10/2008 12:34

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

herkesin söylediği gibi Isınma problemiyle karşı karşıyasın. öncelikle Sadece IBM de değil yeni nesil anakartlarda da Fan bazen calısıyor bazen calısmıyor. CPU fanında, ekran kartında veya fanında, remlerde veya PS'da sorun olabilir. Ayrıca Donanımla uyumsuz çalışan bir driver da bu soruna neden olmuş olabilir. Format atıp sistemi tekrardan kurarark denediniz mi ? 

bilgisayarın teknik özellikleri ve çözüm için yaptıgınız işlemler hakkında biraz daha bilgi verir misin ?

Gönderildi : 13/10/2008 15:06

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teknik servise verdim , ramlerde problem var dediler bakalim tekrardan ayni si olmaz insaallah

yine de tesekkurler 

Gönderildi : 20/10/2008 14:35

Paylaş: