Forum

XP mankinama Remote...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP mankinama Remote ile bağlantı

21 Yazılar
8 Üyeler
0 Reactions
903 Görüntüleme
(@bohemian)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Benim sorunum Windows XP makinama Remote bağlantı yaptığım zaman Başlat - Start tabında restart seçeneği gelmiyor. sadene disconnect seçeneği geliyor.  Normal seçenekleri nasıl görüntüleyebiliriz. 

Gönderildi : 08/10/2008 14:00

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

start-  windows securitynin altında olması lazım

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 08/10/2008 14:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Benim bildiğim kadarıyla XP ye uzak bağlantı yaptığınızda bu seçenekleri göstermenin bir yolu yok, bu yüzden shutdown komutu kullanılır.

Gönderildi : 08/10/2008 14:34

(@cevdetciftci)
Reputable Member

security diye bir kısım var ordan yapılıyor az önce denedim

Gönderildi : 08/10/2008 14:48

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki tam olarak nereden ve nasıl yapıldığını paylaşır mısınız?

Gönderildi : 08/10/2008 14:49

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

evet sinan hocamın dediği gibi bende bu şekilde biliyorum fakat remote ile bağlandığınız pc de komutla restart edebilirsiniz.

shutdown -r

Gönderildi : 08/10/2008 14:56

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Uzaktan makinayı yeniden başlatmanınz birçok yolu vardır.Ayrıca arkadaşın dediği yer Start, Settings, Windows Security geldikten sonra açılan pencereden Task Manager  seçip oradan menülerden yapılıyor.Fakar bunu isterseniz C:/WINDOWS/system32/taskmgr.exe  buradan ve ya görev çubuğuna sağ tıklayıpda yapılabilir.

Veya  dahada ileri bir şey yapmak isterseniz ;

:START
cls
@echo off
echo.
echo Remote Desktop Client - Bilgisayari Kapat ve ya Yeniden Baslat
echo.
echo Remote Desktop kullanirken
echo cogunlukla yeniden baslat/bilgisayari kapat secenekleri yoktur.
echo Bu program uzak istemciyi
echo sizin seciminize gore islem yapacaktir.
echo.
echo 1. Restart
echo 2. Shutdown
echo 3. Abort
echo.
set /p userinp= Numara seciniz(1-3):
set userinp=%userinp:~0,1%
if "%userinp%"=="1" goto restart
if "%userinp%"=="2" goto shutdown
if "%userinp%"=="3" goto end
echo invalid choice
goto start

:restart
Echo Program: Please wait....
shutdown -r -t 01
goto end

:shutdown
shutdown -s -t 01
goto end

:end

kolay gelsin.

Gönderildi : 08/10/2008 15:06

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Uzaktan makinayı yeniden başlatmanınz birçok yolu vardır.Ayrıca arkadaşın dediği yer Start, Settings, Windows Security geldikten sonra açılan pencereden Task Manager  seçip oradan menülerden yapılıyor.Fakar bunu isterseniz C:/WINDOWS/system32/taskmgr.exe  buradan ve ya görev çubuğuna sağ tıklayıpda yapılabilir.

Veya  dahada ileri bir şey yapmak isterseniz ;

:START
cls
@echo off
echo.
echo Remote Desktop Client - Bilgisayari Kapat ve ya Yeniden Baslat
echo.
echo Remote Desktop kullanirken
echo cogunlukla yeniden baslat/bilgisayari kapat secenekleri yoktur.
echo Bu program uzak istemciyi
echo sizin seciminize gore islem yapacaktir.
echo.
echo 1. Restart
echo 2. Shutdown
echo 3. Abort
echo.
set /p userinp= Numara seciniz(1-3):
set userinp=%userinp:~0,1%
if "%userinp%"=="1" goto restart
if "%userinp%"=="2" goto shutdown
if "%userinp%"=="3" goto end
echo invalid choice
goto start

:restart
Echo Program: Please wait....
shutdown -r -t 01
goto end

:shutdown
shutdown -s -t 01
goto end

:end

kolay gelsin.

Arkadaşlar verdiğimiz cevaplar da doğru yönlendirme yapmaya özen
göstermeliyiz. Arkadaşımızın istediği bence Windos XP yüklü bir PC ye
Uzak Masa Üstü bağlantısı yapıldığında Başlat altında RESTART butonunun
gözükmesi.

Yani
[img] [/img]
bu menünün bu şekilde görünmesi
[img] [/img]

Yoksa
tabiki restart etmenin yada shutdown etmenin birden çok yolu var. Ben
arkadaşımızın istediği şekilde yapılamayacağını bildiğimi belirttim ama
bir diğer arkadaşımız denediğini ve olduğunu belirtti ve sizde olduğunu
ima ediyorsunuz. Lütfen nasıl ve nereden RESTART butonunu
çıkaracağımızı açıklar mısınız?

Gönderildi : 08/10/2008 15:37

(@cevdetciftci)
Reputable Member

mail adresi verirseniz yollayabilirim klasik başlat menüsünde görmemeniz normal bişey başlat menüsüyle bakın.

kolay gelsin 

Gönderildi : 08/10/2008 15:39

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;303070   burada belirtildiği gibi sadece "Log Off" seçeneği görüntülenebilir.Diğer seçeneklerin eklenme olanağı yok.Ayrıca herhangi bir şey ima etmiyorum.Sadece arkadaşlara bilgi olm olması açısından daha farklı bir açıyla cevağladım.Yoksa benim herhangi bir cümlem içinde oraya  o butonun eklenebileceğini yazmışmıyım.Yukarıdaki linktede zaten gerekli bilgi vardır.

kolay gelsin.

Gönderildi : 08/10/2008 15:52

(@sinankahraman)
Illustrious Member

mail adresi verirseniz yollayabilirim klasik başlat menüsünde görmemeniz normal bişey başlat menüsüyle bakın.

kolay gelsin 

E-Mail adresi vermeme gerek yok buraya yazabilirsiniz. Hem böylece tüm arkadaşlarımızın bilgisi olmuş olur.

[img] [/img]

Bahsettiğiniz buysa ben hala göremiyorum RESTART ı. Windows Güvenliği  nden kapatmaktan mı bahsediyorsu nuz?

[img] [/img]

Gönderildi : 08/10/2008 16:20

(@sinankahraman)
Illustrious Member

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;303070   burada belirtildiği gibi sadece "Log Off" seçeneği görüntülenebilir.Diğer seçeneklerin eklenme olanağı yok.Ayrıca herhangi bir şey ima etmiyorum.Sadece arkadaşlara bilgi olm olması açısından daha farklı bir açıyla cevağladım.Yoksa benim herhangi bir cümlem içinde oraya  o butonun eklenebileceğini yazmışmıyım.Yukarıdaki linktede zaten gerekli bilgi vardır.

kolay gelsin.

Kusura bakmayın yazdıklarım yanlış anlaşıldı heralde. Ben sizin yazdıklarınızı yargılamak için yazmamıştım. Postların gidişatını takip ederseniz Benim Peki tam olarak nereden ve nasıl yapıldığını paylaşır mısınız? ve doganbayraktar arkadaşımızın evet sinan hocamın dediği gibi bende bu şekilde biliyorum fakat remote ile bağlandığınız pc de komutla restart edebilirsiniz.shutdown -r cevabı üzerine sizden Ayrıca arkadaşın dediği yer Start, Settings, Windows Security geldikten sonra açılan pencereden Task Manager  seçip oradan menülerden yapılıyor cevabı gelince bilgi edine bilme amaçlı yazmıştım sadece. Yanlış anlatımım olduysa özür dilerim.

Gönderildi : 08/10/2008 16:24

(@cevdetciftci)
Reputable Member

linke bakarsanız sizde görürsünüz:) 

Gönderildi : 08/10/2008 16:37

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sayın cevo338;

Arkadaşımızın ilk attığı post şudur Benim sorunum Windows XP makinama Remote bağlantı yaptığım zaman Başlat
- Start tabında restart seçeneği gelmiyor. sadene disconnect seçeneği
geliyor.  Normal seçenekleri nasıl görüntüleyebiliriz.
Buradan benim anladığımXP bir PC ye Uzak Masa Üstü Bağlantısı yapıyorsunuz ve işiniz bittiğinde RESTART yapmak istiyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Başlata tıkladığınızda karşınıza RESTAR butonu gelmiyor. Onun yerine sadece DISCONNECT butonu geliyor. Buraya kadar sanırsam doğru anladım. Arkadaşımızın istediği BAŞLATA tıkladığında RESTART butonunu göre bilmesi. Sizin ilk cevabınız ve benim cevaplarıma yazdığınız cevaplarınız bunun olabildiği yolunda ama son olarak göndermiş olduğunuz linktede bu yok. Ben ve diğer cevap yazan arkadaşlarımda alternatif yolları göstermeye çalıştık. Ayrıca sizin de bahsettiğiniz ve resmini verdiğiniz yolda alternatif bir yol.

Gönderildi : 08/10/2008 16:46

(@cevdetciftci)
Reputable Member

postu okumasam bu kadar cevap yazmazdım.

Acıkladıgınız için ayrıca teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/10/2008 16:54

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Olay zaten halledilmiş. İnsanların yüzyüze görüşüp konuşması ile bu şekilde online yazışmalarda anlatılmak istenenler net cümleler kullanılmayınca yanlış anlaşılmalara neden olabiliyor.

Netice olarak;

-Xp makinaya rdp yaptığınızda start butonuna bastığınızda shutdown komutu gelmiyor.(security v.b. biryerlerden de yapılmıyor. Sn. devildoommaker'in belirttiği MS makalesindeki gibi)

-Bilgisayarı kapatmak için(veya restart)Taskmanager'ı çalıştırıp oradaki menüden veya ctrl-alt-del ekranındaki seçeneklerden yapılabiliyor. Ayrıca devildoommaker'in verdiği script'i masa üstüne kaydederseniz istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz. Yani XP makina üzerinde start menüsünde log off yerine shutdown gösterilememekte(ms makalesine göre)

Gönderildi : 08/10/2008 18:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Güzel bir beyin fırtınası olmuş , öğrenilmedik bir bölüm kalmamış konu hakkında , katılım gösteren Sinan , Cevo ve Devil a teşekkür ediyorum .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2008 23:52

(@cevdetciftci)
Reputable Member

rica ederim hakan hocam

Gönderildi : 10/10/2008 20:21

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Güzel bir beyin fırtınası olmuş , öğrenilmedik bir bölüm kalmamış konu hakkında , katılım gösteren Sinan , Cevo ve Devil a teşekkür ediyorum .

Böyle bir ortamın yaratılmasına öncülük ettiğiniz için asıl bizim size teşekkür etmemiz gerekir Hocam

Gönderildi : 10/10/2008 21:03

Sayfa 1 / 2
Paylaş: