Forum

Win7 ağdaki bilgisa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 ağdaki bilgisayara bağlanma sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,399 Görüntüleme
(@mehmetpeker)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

60-70 kullanıcılı bir şirkette çalışıyorum, dün UbuntuFileServerda sorun oldu ve geçici olarak devre dışı
Bu sorunu halledene kadar Win7 üzerinden dosya paylaşımı yapayım dedim ancak başarılı olamadım.

1- 2TB tek parça bir diske yeni bir sistem kurdum (win7pro64) 
2- "C:\\fileserver" dizini içine paylaşım için 5 klasör paylaştım (GelişmişPaylaşım->BuKlasörüPaylaş-->("İzinler"=Everyone TamYetki)
3- Gelişmiş Paylaşım Ayarları-->Parola Korumalı Paylaşım="kapat"

Diğer bilgisayarlardan "\\ipadresi" kullanarak ulaşamıyorum,
Ping attığımda bilgisayara erişilemiyor,
"AdvancedIPScanner" programı ile bilgisayarı ve aldığı IP'yi görebiliyorum ve çalışma grupları aynı.

(Sunucu olarak kullanılan "win7pro64" sistem üzerinden)
Sorun Giderme-->Ağ ve İnternet-->Gelen Bağlantılar="Dosya veya Klasör Paylaş" adımlarını izlediğimde
"Ağınızı Yeniden yapılandırın" = Birden fazla aygıt, ağ adresi çeviricisi (NAT) gerçekleştiriyor.
Sorunu ile karşılaşıyorum.

(Kullanıcı olarak kullanılan "win7pro64" sistem üzerinden)
Sorun Giderme-->Ağ ve İnternet-->Gelen Bağlantılar="Dosya veya Klasör Paylaş" adımlarını izlediğimde
"Paylaşılan Klasörler" = Aygıtın veya kaynağın Dosya ve Yazıcı Paylaşımı için gelen bağlantılara izin verdiğinden emin olun
Sorunu ile karşılaşıyorum.

Ağ ile ilgili bilgiler;
Sorunun olduğu ağda aynı blogdan 2 adet ağ geçidi var ve ikisininde dağıtımı "pfsense" ile gerçekleşiyor.
Şirkete geldğimde dağıtıcıların dhcp si açıktı ve bu sebeple ip çakışmaları oluyordu şuan yalnızca birinin dhcp açık ve ip çakışmaları çok nadir yaşanıyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🙂

Gönderildi : 11/01/2016 17:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

windows7 üzerinde windows firewall i kapatmayı denedinizmi peki hocam

Gönderildi : 11/01/2016 17:57

(@mehmetpeker)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

windows7 üzerinde windows firewall i kapatmayı denedinizmi peki hocam

Güvenlik duvarı açık ve kapalıyken denedim sonuç aynı Vasvi Bey

Ancak biraz önce 8 portlu bir switch ile internet bağlı olmayan ufak bir ağ yaptım ve sorun ortadan kalktı.
Sanırım problem modem ile sunucu arasınadaki NAT tan kaynaklanıyor ama çözemedim hala

Gönderildi : 11/01/2016 19:30

(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Merhaba

Çalışma Grupları Aynı mı?

Gönderildi : 16/01/2016 12:37

Paylaş: