Forum

Geçici profild...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geçici profilde kayıp dosya sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
998 Görüntüleme
(@ceyhunozkan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba, kullanıcı 8.1 pro 64 bit pc kullanıyor. domain'de oturum açtığında geçici profil ile oturum açıyor. önemli bir toplantıyı kamera'ya kaydediyor.

pc'yi kapatıp açtığında dosyalara ulaşamıyor.  aşağıdakileri denedik.

1-)shadow explorer ile baktık. ( shadows copy kapalı )

2-) undelete uygulaması ile baktık yine sonuç yok.

başka bir yöntem varmıdır? dosyayı kurtarmanın.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/11/2015 19:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
C:Users altında temp olarak kullanıcı profil klasörü oluşmamış mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2015 22:38

(@ceyhunozkan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

temp profili var. mevcut klasörler var. içleri boş

Gönderildi : 10/11/2015 11:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu durumda düşük bir ihtimal ama data kurtarma yazılımlarına yönelmeniz gerekmekte.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/11/2015 22:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

merhaba, kullanıcı 8.1 pro 64 bit pc kullanıyor. domain'de oturum açtığında geçici profil ile oturum açıyor. önemli bir toplantıyı kamera'ya kaydediyor.

pc'yi kapatıp açtığında dosyalara ulaşamıyor.  aşağıdakileri denedik.

1-)shadow explorer ile baktık. ( shadows copy kapalı )

2-) undelete uygulaması ile baktık yine sonuç yok.

başka bir yöntem varmıdır? dosyayı kurtarmanın.

Teşekkürler.

Temp profile den kurtulmak için yapacaklarınız.

• Clientı local admin accountu ile açın.
  • Eski dosyaların ( belgelerim, desktop vs.) bulunduğu profil C:\Users\kullaniciadi.domainadi  ( Kullanıcı adı ve domain adı yapınıza göre değişmektedir) şeklinde görünmektedir.
  •  Profili F2 tuşu ile ismini C:\Users\kullaniciadi adı şekline getirin.
  • Regedit’e girin.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList içerisinde sonunda “sid.bak” olan anahtarları silin.
  • Bilgisayarı restart edin ve kullanıcı ile logon olun.
  • Sorun giderilmiş olacaktır.

Gönderildi : 23/11/2015 19:51

Paylaş: