Forum

Domaindeki Win 7 ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaindeki Win 7 ve Win 8 cihazlar, W 10 update olmuyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@salihbulut)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Domain altında bulunan bir çok cihazımda Pro sürümü W7-sp1 ve W8, W8.1 mevcut. Bu cihazların donanımları yeterli olmasına rağmen W10 rezerve veya update gelmedi.

Cihazı domainden çıkarınca, bir kaç restart sonrası w10 update geliyor, update ediyor ancak domain'e domaine geri alınca anormal çalışıyor.

Bir çok programı admin oturumunda dahi çalıştırmıyor. Bu konudu bir yorumunuz olabilir mi?

Gönderildi : 08/11/2015 19:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Rezerve gereke yok. O işleme artıuk gerek  kalmadı. Benim iş yerinde 150 pc var hepsi domainde. 75 tanesinin geçisini tamamladım.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10  buradan gerekli isoları download edin. Her bilgisayara kopyalayın ve isoları o bilgisayarlarda açın direk setuptan çalıştırın. Dikkat etmeniz gereken 32 bitlere 32 bit, 64 bitlere 64 bit, home versiyonlara home, pro versiyonlara pro indirmeniz gerekir. Ayrıca sorun yaşamamak adına ingilizce olan sistemler var ise onlara özel olarak ingilizce indirmelisiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/11/2015 20:35

(@salihbulut)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rezerve gereke yok. O işleme artıuk gerek  kalmadı. Benim iş yerinde 150 pc var hepsi domainde. 75 tanesinin geçisini tamamladım.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10  buradan gerekli isoları download edin. Her bilgisayara kopyalayın ve isoları o bilgisayarlarda açın direk setuptan çalıştırın. Dikkat etmeniz gereken 32 bitlere 32 bit, 64 bitlere 64 bit, home versiyonlara home, pro versiyonlara pro indirmeniz gerekir. Ayrıca sorun yaşamamak adına ingilizce olan sistemler var ise onlara özel olarak ingilizce indirmelisiniz.

Saygılarımla.

Teşekkürler Riza hocam. Anormal çalışan Pro sisteminiz oldu mu peki? Tam olarak uyumluluk nasıl? Bendeki ADC=WS 2012 R2

Gönderildi : 09/11/2015 00:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Domain noktasında v.s. sorun olmadı. Şu an sistemlerin %50 sini geçirdim. 1-2  aya kalmaz diğer kalanlarıda tamamlarız. İlk kurulumda dizin oluşturma driver ve güncellemeler derken sistem 2-3 saat kasıyor. Sonrasında sorunsuzca çalışıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2015 22:24

Paylaş: