Forum

windows 7 , 8 ve 8....

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 , 8 ve 8.1 den windows 10 a geçiş hkk

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar windows 7 , 8 ve 8.1 den windows 10 a geçiş sırasında microsoft şöyle yazmış ;

Microsoft‘un yaptığı sunuma, resmi sitesinden sık sorulan sorularda verdiği yanıta (Aşağıya bu yanıtın ekran görüntüsünü ekledik.) ve yabancı basındaki haberlere dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki 1 yıl içinde ücretsiz yükseltmeyi yapan hiçbir kullanıcı 1 yıl sonra Windows 10’u tekrar satın almak zorunda kalmayacak. Haberlerde ve farklı kaynaklarda okuduğunuz “1 yıl sonra ücretli olacak” ibaresi sadece 1 yıl içinde ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanmayan kullanıcılar için geçerli. Uzun lafın kısası, eğer 29 Temmuz 2015’den sonraki 1 yıl içinde (29 Temmuz 2016’ya kadar) Windows 10’a ücretsiz yükseltme fırsatından yararlanırsanız ömür boyu ücretsiz lisansa sahip olacaksınız. Eğer bu sürede yükseltme işlemini yapmazsanız ücretli olarak satın almak zorunda kalacaksınız.

peki soru şu windows 10 a geçiş yapmış bilgisyar 1 yıl sonra formatlanmak istenirse nasıl olacak bu bir muamma microsoft personelinin cevabıda yoğun bir bekletme aşamasından sonra enterasan oldu backup almanız gerekli 🙂  yani imaj alabilirsiniz diyor aslında karmaşık durumlar :)) 

Gönderildi : 11/08/2015 18:04

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Aslında böyle ücretsiz bir lisansa image alma çözümü çok karmaşık değil. Çünkü binlerce lisans dağıtılacak ve bunları medya olarak dağıtması da ekstra maliyet. Bence geçişi yapın daha sonra Windows'un kendi çözümü, Acronis, Norton Ghost vb yazılımlar ile cihazınızı image bazlı yedekleyin. Kesin çözüm. 

Gönderildi : 11/08/2015 18:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Formatlanırsa lisans hakkı baki.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2015 19:21

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

microsft a ekstra maliyetse bize külliyen maliyettir okadar client ın imajını kim tutacak , Rıza bey formatlanırsa sadece imaj durumuyla lisans hakkının baki olduğunu belirtiyor malesef microsoft bu durumda ne gerek var win7 kraldır candır devam 🙂

Gönderildi : 11/08/2015 19:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Kulaktan doğma bilgiler ile hareket etmeyin.
http://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-faq

Ms aşağıdaki gibi söylüyor.

Evet. Ücretsiz yükseltme teklifini kullanarak Windows 10'a yükselttikten sonra aynı cihazda sıfırdan yükleme de dahil olmak üzere yeniden yükleme işlemi yapabilirsiniz. Aynı donanımda yeniden etkinleştirme yapmak için ürün anahtarınıza ihtiyacınız yoktur. Donanım değişikliği yapmanız durumunda, etkinleştirmeyle ilgili yardım almak için müşteri desteğine başvurmanız gerekebilir.

Ayrıca USB sürücüsü veya DVD gibi bir yükleme medyası oluşturabilir ve bu medyayı kullanarak cihazınızı yükseltebilir ya da yükselttikten sonra yeniden yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2015 19:41

Paylaş: