Forum

Xp hizmetleri durdu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp hizmetleri durduruldu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

pc ye virüs buluştı ve windows hizmetlerini durdurdu kopylama yapıştıra izin vermiyor ethernet kartını göstermiyor  daha önce karşılaşanlar varmı çözümü nedir  pc de kaspersky kas 7.0 varken bulaştı  başka pcye takıp taradım yine çözümü bilen  varmı formatsız

windows xp pro sp2 pc yüklü

iyi günler

Gönderildi : 24/09/2008 15:48

(@talhademirezen)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba sanırım virüsten çok bir rootkit ile karşı karşıyasınız. Internette çeşitli rootkit tarama araçları mecvut bunlarla bir dener misiniz ?

Belki işinize bu yarayabilir ; 

http://www.threatfire.com/files/tfinstall.exe

Gönderildi : 24/09/2008 16:04

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Eklemeyi unuttum windows installde devre dışı hali ile programda kurulmuyor....

Gönderildi : 24/09/2008 20:11

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe combofix indirin kurulum gerektirmez bunu masaüstünde çalıştırın daha sonra sisteminizi çalışır duruma getirecektir tabiki mevcut virüsüde muhtemel temizleyebilir. Daha sonra sisteminize Kaspersky Antivirus internet security 2009 kurup bu şekilde bir tarattırıp temizleyin. Eğer yine sonuç alamaz iseniz lütfen bildirin. 

Gönderildi : 25/09/2008 03:24

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bu yöntemi denetim combofix virüsü silemedi hali ile 2009 kuramadım bu virüs öleki pc kısıtlı kulanıma getiriyor kopyalama yapıştıra izin vermiyor bir kaç kez daha gördüm  bu problemi ve pc ler üzerinde kıs 2007 de kurulu idi bu halde bile bu sorun meydana geldi eğer karşılaşmayan lar varsa çok yakındır tanışmanız bu sorun ile gün geçtikce çok ca görüyorum bu sorunu saygılar

Gönderildi : 25/09/2008 11:31

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Peki bu virüsün bir adı var mı?

Gönderildi : 25/09/2008 11:36

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Virüsün adı virüs programları tanımıyorki bir ad söyleyeyim sanki hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor.

Gönderildi : 25/09/2008 11:48

(@talhademirezen)
Gönderiler: 35
Eminent Member

http://onecare.live.com/site/en-us/default.htm

kullanarak taratmayı dener misiniz ?

Gönderildi : 25/09/2008 12:12

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

HijackThis.exe ve SmitfraudFix.exe programlarını bulabiliyorsan bunları temin et. SmitfraudFix.exe ile ilk önce sistemini bir tarat bu kurulum istemez çalıştırdığında sırasıyla 1-2-3-4-5 seçenekleri gelcek bu işlemleri yap. Daha sonra HijackThis.exe'yi çalıştır ve çıkan logları kontrol et bizimlede baylaşabilirsin. Zararlı gördüklerini silebilrsin bu keyler registryden kalkacaktır.

Gönderildi : 25/09/2008 13:51

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

pc yeniden kurdum sonuç olarak kısa yoldan çözülmedi şimdilik.

Gönderildi : 27/09/2008 18:39

Paylaş: