Forum

windows 7 resim a&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 resim açmıyor

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
16.2 K Görüntüleme
(@muhammetkulaksiz)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

jpeg resimlerine açmak istediğimde windows fotoğraf görüntülüyecisi aşağıdaki hatayı veriyor.

Bilgisayarınızda kullanılabilir bellek yetersiz olduğundan Windows fotoğraf Görüntüleyicisi bu resmi

görüntülüyemiyor. Kullandığınız programları kapatın veya sabit diskinizin belleğinde (tamamına yakını doluysa) yer açın

sonra yeniden başlatın.

- bilgisayarın RAM ile ilgili bir sıkıntısı yok

Gönderildi : 20/03/2015 12:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

temp klasörlerin içini temizleyip deneyin bakalım. bazen klasör içinde 65 bin küsür dosya olunca yenisini açamıyor.

Gönderildi : 20/03/2015 13:02

(@muhammetkulaksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hepsini sildim yine aynı

Gönderildi : 23/03/2015 15:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Başka programla denediniz mi? Windows7 sp1 ve tüm güncellemeleri yükleyin. Cclaner tarzı bir yazılım ile temizlik yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2015 17:54

(@muhammetkulaksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

denedim ama Windows la alakalı bir sorun galiba çözümü bilen varmı???

Gönderildi : 30/03/2015 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Siz tam olarak neler yaptınız? Son güncellemeler, sp1 dahil olmak üzere yapıldı mı? Ccleaner ile temizlendi mi? Tam olarak neleri denediniz biraz paylaşırsanız iyi olur. Neticede görmediğimiz bir sorun için bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Yaşadığınız sıkıntı çok sık olmayan genele yansımayan bir sorun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2015 16:28

(@MustafaORAN)
Gönderiler: 38
Trusted Member

bu sorunu çözebilen oldu mu

ben bilgisayara yeni format attım windows güncellemelerinin hepsini yaptım

bu hatayı almaya başladım önerebileceğiniz bir çözüm var mı? 

Gönderildi : 08/05/2015 19:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu sorun görsel içerikleri dışında (bazı tiff lerde bu standart görüntüleyici hata verebiliyor) genelde kernel, dll kaynaklı gerçekleşiyor birkaç defa bende yaşadım ama nokta atışı çözüm şu diyemem epey uğraştırdığını hatırlıyorum. Bunla ilgili fix ler olması lazım support tarafını araştırın. Düzeltmeler sonrası features dan remove add yapınca düzelttiğimi hafiften hatırlıyorum. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2015 21:08

(@ogzpeak)
Gönderiler: 1
New Member

Bu sorunun çözümü var mı?

Gönderildi : 03/12/2020 14:01

Paylaş: