Forum

HP t410 Thin Client...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP t410 Thin Client USB Yazıcı Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@A.KorkutCoLak)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Merhabalar;

Başlıkta yazdığım problemi maddeler halinde aşağıda listeleyeceğim sizden ricam bu konuda bana yardım etmeniz ve bu soruna çözüm bulabilirsek güzel bir derleme yaparak diğer problemlem yaşayan arkadaşlarımıza da çözüm sunmamız,

Sorun :

-Hp t410 Thin Client makinaya yerel USB ile bir yazıcı takıp bu yazıcıyı RDP7 ile bağlandığım sanal makinaya yönledirmek ve bu yazıcı ile o makinadan çıktı almak istiyorum.Fakat t410'un USB ayarlarından yönlendirmeyi açmama, "Printer Mapping" de yazıcıyı görmeme rağmen ve Sanal makinada yazıcı ekle kısmında her türlü bağlantı noktasını denememe rağmen yazıcıyı göremiyor ve bağlayamıyorum.

Not: Sanal makina açıldığında yazıcı otomatik olarak tanımlama yapmıyor. 

Kullandığım bilgisayarlara yerel yazıcı ekleyip bunları sanal makinalar üzerinde çalıştırmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Gönderildi : 10/03/2015 13:30

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Yazıcı yönlendirme ile ilgili bu tarz sorunlar ciddi olarak yaşanmaktadır. Yazıcınızın network desteği varsa aktif etmenizi ve yazıcıya sabit bir IP adresi vererek sanal makinaya tanımlamanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 10/03/2015 15:38

(@A.KorkutCoLak)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Oğuzhan Bey merhaba ;

Yazıcılarımızda network desteği bulunmamakta zaten sorunu bu yüzden yaşamaktayız.

Marka model olarak ta Hp P10xx,11xx serisi ve Canon LBP60xx serisi yazıcılar var.

Network desteği bulunmayan lazer yazıcı hepsi başka bir çözüm öneriniz var mı ? 

Gönderildi : 10/03/2015 16:42

Paylaş: