Forum

Fabrikadaki clientl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fabrikadaki clientleri yedekleme ile ilgili

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@MustafaORAN)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar soracağım soruyla ilgili bilgi işlemci arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Çalışmış olduğum firmada 80 civarında bilgisayar kullanıcısı var windows 7 genellikle kullanıyor tabiki active directory yapısı mevcut sizlere sorum mesela birisini işten çıkartıyorlar daha sonra çıkan kişinin bilgisayarındaki bilgileri excelleri vs istiyorlar geçenlerde baktım bir adamda masa üstünde 7 gblık veri ve belgelerimde projeler klasöründe 6 gb lık veri mevcut bunların yedeklerini onlara çaktırmadan nasıl alabilirim siz çalışan arkadaşlar bilgisayarların yedeklerini  nasıl alıyorsunuz mesala adam işten çıkcak diyelim bunu öğrendi bilgisayarı kırıp giderse ne yaparım ben bilgileri istedikleri takdirde  

Gönderildi : 28/11/2014 15:21

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Ben gfi network backup programını kullanıyorum.

Kullanıcılara gpo üzerinden agentını dağıtıyorum. Domaine eklenen her yeni bilgisaara otomatik olarak yüklüyor. Sonra zaten yönetim panelinde kullanıcıya haftalık backup işlemi oluşturuyorum. Backup işinin ayarlarında uyarıları da kapattığım zaman kullanıcının pek haberi olmuyor yedeklemenin başladığından. 

İşime yarayan özellikler;

- açık dosyaları yedekleyebilmesi

- dosya uzantısına göre alabilmesi

- tek iş ile birden fazla kullanıcıyı yedekleebilmesi.

- yedekleme ismini bilgisayar ismine göre indekslemesi

Gönderildi : 28/11/2014 15:58

(@MustafaORAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

programı biraz inceledim daha detaylı inceleceğim

diğer bilgi işlemci arkadaşlarında yorumlarını fikirlerini bekliyorum çalıştıkları yerlerde yedeklemeyle ilgili felaket senaryoları karşısında ne gibi önlemler almışlar paylaşırlarsa çok sevinirim bu yola baş koydum ilerlemek istiyorum ama biliyorsunuz ki bilgi işlemciliğin temeli yedeklemeyle başlıyor 

Gönderildi : 28/11/2014 18:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

DPM kullanmalısınız.

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2012/01/22/dpm-2012-son-kullanicilari-yedekleme-ve-son-kullanicinin-self-servis-olarak-dpm-kullanimi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/11/2014 19:04

(@MustafaORAN)
Trusted Member

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz teşekkür ederiz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/12/2014 11:36

Paylaş: