Forum

Windows Format Sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Format Sonrası C: de Sağ tık/ Yeni altındakiler Oluşturamama ?

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@OrhanSarioglu)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ekran Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin.

Durum şu şekilde format sonrası C: içinde sağ tıklayıp Yeni  altında bulunan hiç bir şey gözükmüyor "Yeni Klasör" haricinde. 

*Hem DVD den hem USB den kurulum gerçekleştirdim.

*Orjinal Windows DVD leri kullandım birden fazla 

*MSDN den indirdim denedim.

*Admin hesabını aktif ettim kullanıcıyı sildim tekrardan Yönetici kullanıcısı oluşturdum.

Bilgisayarım/ Yönet den kullanıcı hesaplarından Admin aktif edip onunla oturum açtığımda normal. "Yeni" altında bulunan her şey gözüküyor.

Gönderildi : 12/11/2014 17:35

(@OrhanSarioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bunlar direk format sonrası gerçekleşen problem yani Windows un ham hali ne domain var ne başka birşey kurulum esnasında verilen kullanıcı da gerçekleşiyor bütün bunlar

Gönderildi : 12/11/2014 17:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Windows 8 sanırım 8.1 güncellemesi ve updateler ne alemde?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2014 12:52

(@OrhanSarioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben kendi bilgisayarımdan aldım görüntüyü bende de aynı şey gerçekleşti. Normal de direk kurulum sonrası windows 7 de karşılaşıyorum hata. 

Gönderildi : 14/11/2014 17:08

(@www-rizasahan-com)
_

Sp ve güncellemeleri geçiyor musunuz? Bunu direkt bir Windows kurulum medyasıyla  mı yapıyorsunuz yoksa marka makina kullanıp ta gelen kurulum medyasıyla mı yapıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2014 19:03

(@OrhanSarioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Normal kutu Windows DVD si ile yapıyorum. Hazır üreticierin DVDsi değil. Sorun elimde farklı farklı orjinal microsoftun kutu DVDsi var 32 bit 64 bit her biri farklı tarihte ama aynı hata oluşuyor. Sağ tık yapınca hiç bir şey gözükmüyor. Yeni Klasör hariç.

Gönderildi : 17/11/2014 15:50

(@gokhan-baltaci)
Gönderiler: 51
Trusted Member

win 8.1 tüm güncellemeleri yapılmış. Bende bir nbakayım dedim C: sürücüsü altında yeni olarak sadece klasör açabiliyorum. Windows 7 Bilgisayar da da durum aynı. Daha önce hiç dikkat etmemiştim. Sistem güvenliği ile ilgili bir durum sanki

Gönderildi : 17/11/2014 16:09

(@www-rizasahan-com)
_

Evet bende dikkatlice kontrol ettikten sonra aynı sonuca ulaştım. Aklım hem masa üstünde kalmış. Arkadaşımızın bahsettiği gibi güvenliksel bir uygulama.

Gönderildi : 17/11/2014 22:28

(@OrhanSarioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

O zaman sadece bende değil yani rahatladım. Bende dedim bir yerlerde sıkıntı mı var. Şöyle de bir durum var bu sıkıntı Bilgisayarım / Yönet / Yerel Kullanıcılar ve Gruplar / Kullanıcılar / Administrator hesabına sağ tıklayıp özelliklerinden Hesap Devre Dışı tiki kaldırılıp giriş yapılınca Administrator olarak herşey normal oluyor. Yani C: içerisinde herşey oluşturabiliniyor. Ama kullanıcının yetkileri de zaten Admin / Yönetici onda neden olmuyor tuhaflık var gibi.

Gönderildi : 18/11/2014 12:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Bu bir güvenlik kısıtlaması olmalı neticede admin kullanıcılarda bile Windows7 ve sonrası bazı uygulamaları Yönetici olarak çalıştır yapmadan netice alamıyoruz. Bunu baz alabilirsiniz.
Saygılarımla.

Gönderildi : 18/11/2014 16:04

Paylaş: