Forum

2 farklı bilgisayar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 farklı bilgisayarda aynı masaüstünü görmek

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,651 Görüntüleme
(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

2 bilgisayarım var birisi evde diğeri ofisde duracak.Ben 2 sinde de aynı masaustunu kullanmak istiyorum yani butun masaustunde olan her şeyin diğer bilgisayarın masaustunde de olmasını istiyorum birinde değişiklik yaptığımda internete bağlı iken diğerinde de olmasını istiyorum mümkünmüdür ?

Google drive gibi uygulamalar harici öneriler istiyorum :)) 

Gönderildi : 06/11/2014 21:11

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba 

2 bilgisayarım var birisi evde diğeri ofisde duracak.Ben 2 sinde de aynı masaustunu kullanmak istiyorum yani butun masaustunde olan her şeyin diğer bilgisayarın masaustunde de olmasını istiyorum birinde değişiklik yaptığımda internete bağlı iken diğerinde de olmasını istiyorum mümkünmüdür ?

Domain ortamında iseniz bu mümkün olabilir.
Mandatory Profile ya da Folder Redirection yapabilirsin.

Makale istenirse yazarım 🙂 

Fakat sizin evdeki bilgisayarınız domain ortamında olmadığı için masaüstü dosyalarınızı bulut'a (google drive gibi) taşımanızdan başka bir yol yok gibi duruyor. 

Gönderildi : 07/11/2014 19:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba 

Domain ortamında iseniz bu mümkün olabilir.
Mandatory Profile ya da Folder Redirection yapabilirsin.

Makale istenirse yazarım 🙂 

Fakat sizin evdeki bilgisayarınız domain ortamında olmadığı için masaüstü dosyalarınızı bulut'a (google drive gibi) taşımanızdan başka bir yol yok gibi duruyor. 

Hocam yaz gelsin makale candır. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2014 00:05

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Google drive,dropbox vs bu yüzden var haricinde önerlileri istemek çok mantıklı değil,

Eğer sistemsel olarak farklı bir  çözüm arıyorsanız RPP protokolunun üzerine gitmeniz lazım.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/11/2014 17:21

(@mehmetpeker)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Merhaba;

Eğer "tam ekran" uygulama kullanmıyorsanız ve internet hızınız yeterliyse "AMMYY" veya "TeamViewer" kullanmayı da deneyebilirsiniz.
Uzaktan bağlantı ile birebir aynı bilgisayarı kullanmış olursunuz bu sayede.

Gönderildi : 11/11/2014 10:19

(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın  MehmetYAYLA Hocam 

2 bilgisayarıda domaine sokarım.Evdeki bilgisayarı domaine soktukdan sonra vpn ile bağlasam sağlıklı çalışır mı makaleyi görmek isterim başka bir işemede sonradan yarayabilir.

Teşekkürler 

Gönderildi : 11/11/2014 12:29

Paylaş: