Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
406 Görüntüleme
(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba

Kullanmış olduğum yapıda 120 Pc var ve bu pclerden kimisi xp kimisi w7 kurulu.ben bu bilgisayarlarda bazı ayarları topluca değiştirmek istiyorum bunu group policy ile yapabilirmiyim. yapıda AD yok. ama tum bilgisayarlara aynı anda bat yada bu tarz dosyları gonderıp calıstırabılecegım bır yapı var yapmak istediğim şu aşağıda başlıklarını yazacağım ayarları group policy ile yapıp bunu tüm bilgisayarlara uygulamak nasıl yapabılırım

aşağıdaki ayarları group policy de pc deki tum kullanıcılar için nerden ve nasıl ayarlarım

1 - Bilgisayar adını bilgisayar açıklamasına yazdırmak

2 - Windows Firewall u kapatmak

3 - Bait Paylaşım Yada Paylaşım Sihirbazını Kapatmak

4 - Tüm Ağ Bağlantılarının ağ konumunu iş ağı olarak ayarlamak

5 - Gelişmiş Paylaşımdaki tüm ayarları açıp sadece Parolalı paylaşımı katmak

6 - Mevcuttaki Tüm Kullanıcıları Administrator grubuna eklemek

Teşekkürler

Gönderildi : 16/10/2014 15:29

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Oğuzhan Bey ;

Yapınızda AD yoksa GPO ları toplu basamazsınız. Tek tek uğraşmanız ya da bat dosyaları ile zaman kaybetmeniz gerekmektedir. Bunun yerine bir sefere mahsus bu yapıyı kurmanızı ve bundan sonraki süreçte tüm işleri burdan yapmanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 16/10/2014 20:49

(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

oğuzhan bey merhaba

benim amacımda bir kere uğraşıp tüm ayarlamaları yaptıktan sonra gpo ların yedegını alıp bunları tum bılgısayarlara uygulamak sorumda da belırttıgım gıbı sadece bazı ayarların nerden yapıldıgını bılmıyorum onların nerden yapabılırım 

Gönderildi : 17/10/2014 00:57

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

GPO AD ile bütündür. AD olmadan GPO ile tek merkezden policy basamazsınız. Şu olabilir. Bir client ta local policyleri ayarlarıktan sonra %SYSTEMROOT%\system32\GroupPolicy\ adresindeki dosyaları kopyalayıp diğer clientlara yapıştırmayı denemenizi tavsiye ederim. Denemediğim bir yöntem olduğu için çalışıp çalışmayacağından şüpheliyim. Yine de bunun yerine Active Directory kurmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 17/10/2014 19:03

Paylaş: